Az ASUS ROG Maximus V Formula három világrekordot állított fel

forrás Prim Online, 2012. június 20. 09:10

A Computex 2012 rendezvényen számos olyan új terméket és technológiát ismerhettek meg az érdeklődők, amelyek nemcsak a sajtótól és az informatikai szakemberektől kaptak komoly pozitív visszajelzéseket, hanem a fogyasztóktól is. A találkozón számos új, extrém túlhajtási teljesítményt is regisztráltak; a legfontosabbak közül hármat is az új ASUS ROG Maximus V Formula alaplap segítségével.

A felsőkategóriás hangoláshoz és játékhoz tervezett alaplap – a tapasztalat szintjétől függetlenül – funkciógazdag platformot kínál a túlhajtással foglalkozók számára. A három világrekord is mutatja, hogy a ROG csapata mennyire elkötelezetten ragaszkodik a legjobb tervezési módszerekhez, alkatrészekhez és túlhajtási eljárásokhoz a további sikerek érdekében. A rekordok – a legjobb „SuperPi 32M”, „memória-sávszélesség, olvasási sebesség” és „DDR3 16 GB memóriafrekvencia” eredmény – is jelzik, hogy az ASUS és a G.SKILL-hez hasonló memóriagyártók közötti együttműködés az iparág lehető legjobban optimalizált és legmagasabb kompatibilitású alaplapjait eredményezi. Ennek érdekében minden új modellben több száz különféle memóriamodul-kombinációt vizsgálnak, legyen szó a ROG vagy a TUF sorozatokról, vagy akár a hétköznapi alaplapokról.


SuperPi 32M: 4 perc 44,734 másodperc
Ennek a megmérettetésnek a során két világhírű tuningos működött együtt, Fredyama-san és Shamino. Ők ketten a világrekordot jelentő 2646 megahertzes sebességig tolták fel a G.SKILL CL5-9-7-18 1T jelzésű DDR3 memóriáját a nagy terhelést jelentő SuperPi 32M mérés során. Maximus V Formula alaplapjukat egy Intel® Core™ i7 3770K processzorral használták.


Memória-sávszélesség, olvasási sebesség: 32 339 MB/s

Ezt az új sávszélességi világrekordot a hardcore túlhajtók körében nagy elismertségnek örvendő Hiwa Pouri érte el G.SKILL TridentX CL10 1T DDR3 memóriájával, egy rendkívül összetett memóriaidőzítést használva arra, hogy a legtöbbet hozhassa ki a Maximus V Formula túlhajtási funkcióiból és az Intel® Core™ i7 3770K processzor lehetőségeiből.


DDR3 16 GB memóriafrekvencia: 3286 MHz
Ezt a rekordot is Hiwa Pouri állította fel a G.SKILL TridentX 16GB CL11 DDR3 memóriáját még tovább tuningolva, az alapértelmezett 2800 MHz-es érték helyett. Az új világrekord a bizonyíték arra, hogy az extrém sebesség még nagy sűrűségű modulokkal is reálisan elérhető. A Maximus V Formula alaplapot ez alkalommal is Intel® Core™ i7 3770K processzorral párosította.
 

Kulcsszavak: tuning alaplap ASUS

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup

Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.

2024. november 21. 14:56

Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.

2024. november 21. 11:39

A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell

Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.

2024. november 21. 10:12

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01