Hackerhálózat bukott le Kínában
A csoport tagjai úgy húztak hasznot az internetes oldalak feltöréséből, hogy különböző kormányzati adatbázisokhoz csatoltak adatokat, így a jó pénzért értékesített, kiválóan hamisított igazolások, igazolványok, dokumentumok ellenőrzése során az ügyfél adatait is a hivatalos listán találták. A kalózok esetenként külső hivatkozást helyeztek el a kormányzati oldalon.
Az elkövetők bázisa a dél-kínai Kuangtung (Guangdong) tartományban volt, cselekményeiket 30 tartományi és autonóm területi kormányzat, illetve városi önkormányzat honlapjának "kárára" követték el.
A rendőrség végül egy felfedezett hackelést követően bukkant a hamisítók nyomára, s már 165 olyan embert vettek őrizetbe, akik a hackelésben, hamisításban, személyes adatok gyűjtésében, reklámozásban voltak érintettek. Több mint 7100 hamisítványt és legkevesebb 10 ezer hamis pecsétet lefoglaltak. A hálózat többi tagjának felkutatása még folyamatban van.
A hamis igazolásokat 4-10 ezer jüan (150-370 ezer forint) közötti áron értékesítették, és becslések szerint 300 millió jüan (11 milliárd forint) haszonra tettek szert. A főbb gyanúsítottak közül 14-en harminc év alattiak. Becslések szerint a csoport tevékenysége nyomán 30 ezer hamis, többnyire egészségügyi, pénzügyi és tervezési irat, igazolás talált gazdára.
Kapcsolódó cikkek
- E-mailen terjedő átverés a Football EB-hez kapcsolódóan
- A célzott támadások csaknem harmada kkv-k ellen irányul
- Átértékelődött a hackerek szerepe (2. rész)
- Mikor legális és mikor nem az a betörés? - Átértékelődött a hackerek szerepe (1. rész)
- Anyagi haszonszerzés motiválja a célzott cyber-támadásokat
- Kínában újabb kampányt indítottak az internetes kalózkodás ellen
- Egyre növekszik a kereslet az etikus hackerek iránt
- WP: amerikai-izraeli kémvírust vetettek be az iráni komputerhálózat ellen
- NYT: Obama kiber-támadásokat rendelt Irán ellen
- Hackertámadás a Heves megyei önkormányzat ellen