Új vezetőség az NJSZT élén
(Némileg elfogult) beszámoló a Neumann-kongresszusról
A konferenciák rendezői azt szokták mondani, hogy egy ilyen összejövetel akkor igazán hatékony, ha esik az eső és dörög az ég, mert akkor a résztvevők nem a strandon élvezik a szabadságot, hanem - jobb dolguk nem lévén - aktívan látogatják az előadásokat. Nos, ez a kongresszus erre a szokásra is rácáfolt. Pedig Eger nagyon szép város, jó strandja is van, sőt hét ágra sütött a nap, az előadások, valamint a kerekasztal-megbeszélések mégis szinte reggeltől estig tele voltak. Persze az olyan érdekes beszélgetések, mint a "Társadalomtudósok az információs társadalomról" vagy a "2000. évi dátumváltás tapasztalatai" szinte vonzották a hallgatókat.
A "konferenciaguruk" általában nem igen ajánlják a sokszekciós rendezvényeket, mert azt mondják, hogy azok nagyon megosztják a hallgatóságot, és így - matematikailag is - kevesebben jutnak egy-egy beszámolóra. A szervezők minden napra öt párhuzamos szekciót építettek a programba, mint például az "Infokommunikációs ipar Magyarországon", az "Információs rendszerek - elektronikus gazdaság", a "Mobilinformatika" vagy éppen (a nekem oly kedves) "Informatikatörténet", amelyre még az utolsó, záró napon is sokan voltak kíváncsiak.
A konferencia nyitónapján osztotta ki a leköszönő elnökség a Neumann-díjat, amelyet az idén a társasággal való szoros együttműködésért Székely Tibor, az EMT vezetőségi tagja, valamint a társaságban végzett munkájáért Papp György kapott.
A konferencia záró eseményeként megtartott közgyűlésen a gyakorlatilag hat éve szolgáló, leköszönő vezetőség nevében Sima Dezső elnök számolt be az eddig végzett munkáról, majd a jelen lévő tagság megválasztotta az új vezetőséget.
A társaság új elnöke Bakonyi Péter, a "területi" alelnök Raffai Márta, a "szakmai" alelnök Arató Péter, a további három alelnök pedig Remzső Tibor, Sipka Júlia és Tószegi Zsuzsa lett. A felügyelő bizottságba hasonlóképpen új tagok kerültek: Herdon Miklós, Inzelt Péter és Száva Lajos, akik az alapszabály szerint az első elnökségi ülésig maguk közül választják meg a bizottság elnökét. A közgyűlés résztvevői Havass Miklóst a társaság tiszteletbeli elnökévé választották.
A kongresszus végül is nem mondta ki, hogy még csak haladunk az információs társadalom felé, vagy már bőven benne vagyunk az informatika korában. Sokkal inkább arról szólt ez a tanácskozás, hogy a hazai informatika ma már szinte nincs elmaradva a "fejlett" nyugati országok mögött, a történelem buktatói ellenére is sikeresen igyekszik felzárkózni a nálunk sokkal jobb helyzetben lévő államokhoz, sőt minden remény megvan arra, hogy hazánk a XXI. századba már a többi országgal körülbelül egyenrangú, az informatika terén fejlett országként fog belépni.
Kapcsolódó cikkek
- Életvitelt segítő infokommunikációs technológiák
- microCAD'2008 a Miskolci Egyetemen
- Konferencia a mobilfizetésről áprilisban
- Mobilinternet: a lakosság 54 százaléka elérheti a széles sávot
- ETAPS: magyar jelentkezőket várnak
- IMA Konferencia a hálózati kommunikáció lehetőségeiről
- Tavaszi csúcsforgalom az NJSZT-ben
- Összefoglaló az első Adobe webtechnológiai konferenciáról
- NJSZT: ECDL-születésnap
- A mobilfizetés jelene és jövője a III. magyarországi mobilkonferencián
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
MyPhoneExplorer 2.2.0
Android mobiltelefonokhoz alkalmazható szinkronizáló program. Telefonkönyv, SMS, híváslista, naptár, üzenetek és hasonló feladatok ellátására szolgáló kitűnő alkalmazás, ami Outlook Express és Thunderbird címjegyzék támogatással is rendelkezik.
Battery Monitor 10.4
A kis alkalmazás számos hasznos információt szolgáltat az akkumulátorunk aktuális állapotáról. Többek között hangjelzéssel figyelmeztet, ha a töltési szint kritikusra csökken, vagy ha elérte a maximális szintet.