A virtuális Sziget - és ami mögötte volt
Az idei Sziget Fesztivál egyik nagy újdonságának számított, hogy az érdeklődők a YouTube-on is követhették több fontos helyszín történéseit.
A Google videós szolgáltatása elsőként közvetített élőben Magyarországról, így az egyedülálló kezdeményezés során három helyszín - a Nagyszínpad, az OTP Világzenei Nagyszínpad és az A38 Színpad - koncertjeit tekinthették meg az érdeklődők a világ szinte bármely pontjáról. Egy online közvetítés azonban sok tekintetben érzékenyebb és rizikósabb feladat egy rögzített, későbbi időpontban leadott műsorhoz képest, hiszen nincs lehetőség az esetleges hibák, kiesések, műszaki problémák utólagos javítására. Épp ezért kiemelten fontos volt, hogy a helyszíni közvetítés hálózati körülményei ideálisak és biztonságosak legyenek.
Kapcsolódó cikkek
- Sziget: több mint 4 millió YouTube-os megtekintés
- A Sziget fesztiválon is elérhető a T-Mobile 4G/LTE mobilinternet szolgáltatása
- Újdonságok az idei Sziget fesztiválon
- Újdonságok az idei Sziget fesztiválon
- Legyél kreatív a Szigeten
- Biztonsági sérülékenységet találtak a Fesztiválkártyában
- Sziget Fesztivál: repülőtéri after-party
- A legnagyobb party a világ legvékonyabb diszkójában
- Élőben játszik a YouTube-on a Quimby, a Tankcsapda és a Compact Disco is
- A világ legvékonyabb klubja nyílik a Sziget Fesztiválon
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.