Skype vírus: hogyan kerüljük el adataink elvesztését?
Konkrét információk és tippek az üzenetküldő szolgáltatásokhoz
A tegnapi napon érkeztek először részletek arról a kartevőről, amely Skype üzenetekben terjed, és a mellékelt frissítési linkre való kattintásra igyekszik rávenni az áldozatokat. A legkézenfekvőbb tanács mellett, azaz hogy figyeljünk, és ha váratlanul ilyen érkezik, semmiképpen ne kattintsunk rá, érdemes áttekinteni az általános dolgokat, amelyek az azonnali üzenetküldő szolgáltatások használatára érvényesek.
· A hathatós védekezéshez használjunk naprakész vírusirtót.
· A telepített szoftvereink frissítését mindig csak megbízható letöltési forrásból - például a gyártó saját weboldaláról vagy például a Secunia Personal Software Inspector segítségével - frissítsük. A frissítést javasoló linkek mindig a gyártótól, vagy a futó program saját felbukkanó ablakában érkeznek, és sosem ismerős vagy ismeretlen partnerek chat üzenetében.
· Érdemes kerülni/ törölni a különféle haszontalan Toolbar alkalmazásokat is, többségük csak kéretlen reklámokat jelenít meg, vagy ami még rosszabb: böngészési szokásaink, adataink után kémkedik.
· Ha bármilyen chat ablakban bankkártya adataink, vagy akár PIN kódunk felől érdeklődnek, sose adjunk meg!
· Készítsünk rendszeres biztonsági mentéseket, hiszen némely kártevők révén, akár véglegesen is elveszhetnek adataink, így a naprakész vírusirtóval való védekezést mindenképpen kombináljuk külső adathordozóra (külső HDD, USB eszköz, felhő tárhely, stb.) végzett időszakos mentéssel.
A Skype vírus megállítható- az ESET felhasználók védve vannak
Az eredeti beszámolóban jelzett Hotfile-os kártevőt tartalmazó .ZIP állományt közben szerencsére törölték, de természetesen más linkeken ez a későbbiekben bármikor újra felbukkanhat. Az ESET NOD32 illetve ESET Smart Security felhasználók védve vannak ettől a kártevőtől, hiszen azt az Antivírus "Win32/Dorkbot.B" néven felismeri és észleli. Erről bővebben a VirusTotal oldalon olvashatunk.
Kapcsolódó cikkek
- Lopásgátlóval felszerelt ESET NOD32 Antivirus 6 és ESET Smart Security 6
- ESET: Böngészőn keresztül támadnak a vírusok!
- Rekordot döntött az ESET: 75. alkalommal is elnyerte a „VB100“ díjat
- Ingyenes ESET védelem Android okostelefonokhoz
- Az ESET új információi a Mac OS X-t támadó Flashback trójai kártevőről
- Negyedik hónapja stabilan vezet az Autorun
- Okostelefonokhoz az ESET Mobile Security a legkomplexebb védelmi rendszer
- Az ESET hetvennegyedszer is „százas”
- Autorun és Conficker újra az élen
- Új szervervédelmi csomagok az ESET-től
Biztonság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.