Pszichológiai napok: a veszélyes internet
Tizenegyedik alkalommal rendezik meg pénteken és szombaton a Szegedi Pszichológiai Napokat. A közérdekű, széles társadalmi csoportokat érintő kérdésekkel foglalkozó fórumon idén a média pszichológiai hatásait vizsgálják: többek között szó esik majd az internetfüggőségről is.
A Szegedi Pszichológus Hallgatók Egyesülete minden évben közérdekű, sokakat érdeklő témák köré fűzi a kétnapos előadássorozatát, amelyen közismert szakértők is a katedrára lépnek. Idén a média pszichológiai jellemzőit vizsgálják: szó esik majd a média pozitív, illetve negatív hatásairól, például az alvásra gyakorolt hatásáról, az egyre többet emlegetett drogokról, az internetfüggőségről, valamin a média által eltorzított testképek ártó, pszichés hatásairól is.
A tizenegyedik alkalommal visszatérő Forum Humanum, azaz a Szegedi Pszichológiai Napok a vidék legnagyobb ilyen jellegű rendezvénye. Először 2002-ben – a szegedi diákok összefogása nyomán – rendezték meg. 2003-ban, a rendezvény jogi hátterének biztosítása érdekében a hallgatók megalapították a Szegedi Pszichológus Hallgatók Egyesületét. A cél már a kezdetekkor is az volt, hogy minél nagyobb közönséget szólítsanak meg a szervezők, ezért olyan témákat választottak, amelyek nem csak a pszichológiában jártas emberek érdeklődését keltik fel.
Az előadások mellett saját tapasztalaton alapuló workshopokat is kialakítanak, amelyben személyesebb hangvétellel ismerhetik meg a témákat az érdeklődők. Az ország számos pontjáról érkeznek pszichológus hallgatók, akik az oktatók mellett szintén önálló előadással készülnek.
Az előadásokat a Szegedi Tudományegyetem Egyetem utcai BTK Pszichológiai Intézetének Várkonyi termében tartják október 19-én és 20-án.
Részletek a rendezvény honlapján: www.forumhumanum.hu.
Kapcsolódó cikkek
- Fogyókúra szórakoztató számítógépes programmal
- Sport és egészség Androiddal
- Elektromos alsónemű védhet a felfekvésektől
- Plan X: előtérbe kerülhet a kiberhadviselés - Valóban veszélyes a nagyobb nyilvánosság?
- Egymilliárd kínai mobiltelefon kerül külföldi piacra az idén
- Internet Hungary - Szalai Annamária: egyenlő hozzáférést kell biztosítani az információhoz
- Internet Hungary - A matematikaoktatás az informatika korában felemelheti az országot
- Házanként elemzi a szén-dioxid-kibocsátást egy új amerikai szoftver
- Google: a tanulóképes webes szolgáltatásoké a jövő
- FutureZone 2.0: T-Systems és Cisco közös fejlesztések
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.