Az egyenlő esélyekért
A Digitális Esélyegyenlőség Konferencia - amelyet november 15-én immár hatodszor rendez meg a Neumann János Számítógéptudományi Társaság a Gellért Szállóban - nem kisebb célt tűzött maga elé, mint hogy rövid időn belül mindenki teljes értékű tagja lehessen az információs társadalomnak: a számítógép és a világháló használatának lehetősége és képessége mindenki rendelkezésére állhasson.
Az NJSZT a Digitális Esélyegyenlőség program keretében saját kezdeményezéseinek továbbvitele mellett szövetséget ajánl minden ez irányba mutató kezdeményezésnek, beleértve az időskorúak, a fogyatékkal élők és a szociálisan hátrányos helyzetűek felzárkóztatását célzó programokat is. Ezt az együttműködést tükrözi a hatodik "DE!" konferencia programja is, ahol több kutató számol be az e téren elért eredményeiről. A részletes program megtekinthető a http://njszt.hu/de/esemeny/20120626/6-de-konferencia weboldalon.
A konferencián való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött, ma (csütörtökön) már megközelítette a 300-at a regisztráltak száma. A hagyományoknak megfelelően az előadásokat interneten is közvetíteni fogják.
A konferencia keretében adják át az NJSZT 2012. évi díjait, valamint az NJSZT, IVSZ és Infótér Egyesület által közösen alapított „Kovács Attila" díjat, amivel az év informatikai újságíróját ismerik el.
Kapcsolódó cikkek
- DE!
- A világ egyik legjobb számítástechnika-történeti kiállítása nyílik Szegeden
- Véget ért az Olimpia
- 19. Közép-Európai Informatikai Diákolimpia Tata
- Tatán rendezi az NJSZT az idei Közép-Európai Informatikai Diákolimpiát
- Idén is keresik az információs társadalmat népszerűsítő újságírókat
- Kitüntetések az informatika szakmában
- Most először osztották ki a Kovács Attila-díjat
- Közös akcióban a Máltai Szeretetszolgálat és a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság
- NJSZT - Máltai Szeretetszolgálat: összefogás a digitális írástudásért
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.