Intelligens városokat rangsorolt az Ericsson
New York, Stockholm és London áll az első három helyen az Ericsson jelentése szerint, amely azt vizsgálja, hogyan használják ki az információs és kommunikációs technológiák nyújtotta előnyöket a világ 25 legnagyobb városában.
Az Ericsson közleménye szerint a korábbiakban kiadott két jelentés a városok és a lakosság számára nyújtott előnyökre összpontosított, míg a mostani felmérés során az infokommunikációs technológiák és a helyi gazdaság kapcsolatát vizsgálták. A városok gazdasági fejlettségét, üzleti életét értékelő indikátorok alkalmazásával mutatták ki, milyen összefüggés van az infokommunikációs infrastruktúra, illetve az információs és kommunikációs technológiák kínálta lehetőségek kihasználása között az üzleti életben.
A "Networked Society City Index" (Hálózatba kapcsolt társadalom) jelentés többet is felsorol az információs és kommunikációs technológiák innovációra és a vállalkozói kedvre gyakorolt pozitív hatásai közül. A többi között megállapították, hogy az információs és kommunikációs technológiák szélesítik a vállalkozások lehetőségeit például új termékinnovációkkal, megkönnyítik a piacokhoz való hozzáférést és csökkentik a cégek közötti tranzakciók költségeit.
Az első három helyen végző városon túl Buenos Aires, Delhi, Dakka, Dzsakarta, Isztanbul, Johannesburg, Kairó, Karacsi, Lagos, Los Angeles, Manila, Mexikóváros, Moszkva, Mumbai, Párizs, Peking, Sanghaj, Sao Paulo, Sydney, Szingapúr, Szöul és Tokió szerepel a rangsorban.
Az Ericsson a világ vezető megoldásszállítója a kommunikációs technológiák és szolgáltatások piacán. A vállalat 180 országban van jelen, és több mint százezer alkalmazottat foglalkoztat. Az 1876-ban alapított Ericsson székhelye Stockholmban van. A vállalat bevétele 2011-ben 226,9 milliárd svéd korona (35,0 milliárd dollár) volt.
Kapcsolódó cikkek
- Akkor most mi van jogilag a kommentekkel?
- Vállalatok számítógépeit figyelnék Kínában
- Emelkedik a szlovák informatikai piac forgalma
- Századvég: a felnőtt lakosság háromnegyede már internetezett
- A Twitter elszabadította a tiltakozást a szaúdi királyságban
- Táblagépre készült, díjnyertes interaktív tankönyvekből tanulhatnak a diákok
- Téli ajánlatok az Invitelnél
- Infotér - Vályi-Nagy Vilmos: felülvizsgáljuk a késedelmes projekteket
- Több mint 800 ezer magyar facebookozik a munkahelyén
- Sokféle ingyenes netes gyermekvédő zár létezik, de kevesen használják
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.