Novell Dynamic File Services: költséghatékony és ésszerű adattárolás a felhőben is
„A Novell Dynamic File Services választ nyújt azokra a problémákra, amelyek a vállalatoknál felhalmozódó, hatalmas mennyiségű strukturálatlan adatok kezelésével járnak. Fájlkezelési megoldásunk segítségével a felhasználók a vállalat legfontosabb működési tényezőit figyelembe véve irányíthatják a céges fájltárolást. A Novell Dynamic File Services kiegészíti a meglévő infrastruktúrát, és segít az informatikai szakembereknek a nagy teljesítményű tárolórendszerek hatékonyabb kihasználásában” – mondta el Szittya Tamás, a Magyarországi Képviselet ügyvezető igazgatója.
A termék rugalmasan módosítható szempontok szerint, automatikusan rangsorolja a fájlokat. A kevésbé fontos, illetve ritkábban használt fájlokat átirányítja a drága, nagy teljesítményű, redundáns tárolóeszközökről a költséghatékonyabb tárolási megoldásokra. Ezzel a drágább adattárolókon helyet takarít meg, csökkentve a hardverek, az áramellátás, a légkondicionálás költségeit, valamint leegyszerűsítve a biztonsági mentések elvégzését. A rendszer működése a felhasználók számára észrevétlenül zajlik, így az adatok elérése zökkenőmentes marad: a fájlok vizuálisan továbbra is egyetlen fájlrendszert képeznek, miközben valójában már különböző adattárolási szinteken helyezkednek el.
A Novell Dynamic File Services legfontosabb szolgáltatásai:
· Archiválás felhőalapú tárolással: A vállalatok az Amazon S3, Box, CloudMe vagy Dropbox szolgáltatásokban archiválhatják adataikat az intelligens házirendmotor segítségével, amely azonosítja a belső hálózatokon található, nem strukturált adatokat (fájlokat és mappákat). Az eszköz számos vezető hardvergyártó, például a Dell, az EMC, a HP és a NetApp tárhelyplatformján képes a fájlok felmérésére.
· Nagyobb tárolási hatékonyság többszintű adatokkal: A Dynamic File Services segítségével a vállalatok olyan házirendeket határozhatnak meg, amelyek alapján a nélkülözhetetlen adatok biztonságosabb helyen tárolhatók, a kevésbé fontosak pedig egy másik, előre meghatározott elérési útra helyezhetők át. Az intelligensebb, többszintű adatrendszerekkel így az üzemeltetési költségek is csökkenthetők.
· Web alapú archiválás áttekintése: A rendszergazdák a megfelelőségi követelményekhez igazodva archiválhatják a fájlokat, valamint biztosíthatják, hogy minden művelet nyomon követhető és ellenőrizhető legyen egy esetleges audit esetén.
· Eseményen alapuló emlékeztetők: A rendszergazdák Twitteren és e-mailen keresztül értesítéseket küldhetnek és ütemezhetnek, illetve ellenőrizhetik a felhőben tárolt adatok archiválását. A szakemberek emellett eseményen alapuló emlékeztetőket állíthatnak be, amelyek segítségével a webes felületen az adatok könnyen áttekinthetők vagy visszaállíthatók, illetve az elavult adatok is egyszerűen törölhetők.
A Novell Dynamic File Services már elérhető. További információért kérjük, látogasson el a következő weboldalra: http://www.novell.com/products/dynamic-file-services/
Kapcsolódó cikkek
- Az ASUS AiCloud-dal elkészítheti saját „személyes felhő” tárterületét
- Adobe Creative Cloud: fontos frissítések
- IDC: a mobil- és a felhő-technológia előretörésének éve lesz 2013
- Új szolgáltatást fejlesztett uniós támogatással a KÜRT
- Újabb sikeres SAP-SUSE együttműködés
- A T-Systems Magyarország és a CE On-Demand együttműködése a felhőszolgáltatások területén
- Új Novell megoldás a vállalati és privát mobil eszközök biztonságos használatáért
- A Fujitsu kibővíti flashtároló-portfólióját és -stratégiáját
- Google - a felhők fölött
- FutureZone 2.0: T-Systems és Cisco közös fejlesztések
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.