NetIQ CloudAccess : Egypontos bejelentkezés felhőalapú környezetekben
A NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet bejelentette, hogy NetIQ portfóliójában elérhetővé vált a CloudAccess 1.1. A megoldás segítségével az informatikai szakemberek egyszerűen kezelhetik a felhőalkalmazásokat, jól áttekinthető, biztonságos és automatizált környezetet teremtve. A CloudAccess 1.1 egységes, egypontos belépési lehetőséget kínál a felhasználók számára, hozzájárulva ezzel a vállalati adatok védelméhez és a megfelelőségi követelmények teljesítéséhez.
A CloudAccess 1.1 teljes értékű virtuális alkalmazás, amely lehetővé teszi az informatikai szakemberek számára, hogy kiterjesszék az egypontos bejelentkezést a szolgáltatásként kínált szoftverekre és a felhőalapú alkalmazásokra, miközben a hozzáférés biztonságos marad. Az eszköz csaknem 200 ellenőrzött csatolót tartalmaz, amelyek automatikus hozzáférést biztosítanak a felhasználóknak az olyan népszerű, felhőalapú szolgáltatásokhoz, mint a Google Apps, a Salesforce és az Office365. A CloudAccess 1.1 továbbá magában foglal egy csatolókészletet (Connector Toolkit) is, amelynek segítségével az informatikai szakemberek tovább bővíthetik az egységes kezelési lehetőségeket, kiterjesztve azt bármely, külső gyártó által készített, SAML-kompatibilis, szolgáltatásként kínált szoftverre.
Más, felhőalapú környezetben használható, egypontos bejelentkezési megoldással ellentétben a CloudAccess 1.1 olyan fejlett hozzáférés-kezelési motort használ, amely automatikusan létrehozza, kezeli és letiltja a fiókokat a támogatott alkalmazásokban. Miközben a rendszer felhasználóinak szerepköre változik, és további hozzáférés-igénylések vagy kilépések történnek, a CloudAccess 1.1 gondoskodik arról, hogy az informatikai csapat folyamatosan fenntarthassa a biztonságot, és felügyelhesse a felhőalapú alkalmazásokhoz való hozzáférést, megakadályozva a szolgáltatás illetéktelen elérését.
Elérhetőség és árak
A CloudAccess 1.1 már elérhető.
Kapcsolódó cikkek
- Az ASUS AiCloud-dal elkészítheti saját „személyes felhő” tárterületét
- File Reporter 2.0: Hatékony fájltárolás, átlátható jogosultságok
- Újabb nyílt forráskódú szoftvereket használhatnak oktatási intézmények
- ERP felhőben
- MT: Felhő alapú mobil alkalmazás készítő KKV-knak
- Az állami szektor nem használja ki a felhőalapú megoldások előnyeit
- Hét tanács a szoftverfrissítések megfelelő kezeléséhez
- Nem ismerik a KKV-k a felhőt
- Öt tanács a hatékony rendszerfelügyeletért
- SUSE LibreOffice 3.6 for Windows - vállalati szintű támogatás és biztonság
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.