Networkshop 2013
Idén Sopronban, a Nyugat-Magyarországi Egyetemen rendezik meg a Networkshop 2013 konferenciát. A felsőoktatási, a köznevelési, a tudományos, a közgyűjteményi és a civil szféra neves képviselőinek részvételével sorra kerülő megnyitót követő részletes szakmai program keretében mintegy 300 résztvevő hallgatja majd meg a 7 szekcióban megtartásra kerülő 116 előadást.
A NETWORKSHOP konferenciák minden évben fontos szerepet játszanak az NIIF Program külföldön is ismert és elismert eredményeinek bemutatásában, a hazai közel 2,5 milliós kutatási-oktatási-közgyűjteményi szféra számára rendelkezésre álló, Európa élvonalához tartozó világszínvonalú hazai információs infrastruktúra és az arra épülő alkalmazások továbbfejlesztésében és a nemzetközi kapcsolatok bővítésében.
Az idei konferencia programjában egyaránt megtalálhatók a nagysebességű hibridhálózati technológiákkal, a korszerű hálózati szolgáltatásokkal, az új intézményi rendszerekkel, a közgyűjteményi és könyvtári tartalomszolgáltatással, a közösségi információs rendszerekkel, az alkalmazás-fejlesztési, az oktatási, a hálózatbiztonsági, és a szuper-számítástechnikai kérdésekkel foglalkozó témakörök.http://nws.niif.hu/
Időpont: 2013. március 26-án, kedden 12:30 óra
Helyszín: „P” Épület (Sopron, Cházár András tér 1.) „B” terem
Moderátor: Pártai Lucia
A sajtótájékoztatón résztvevő kiemelt személyiségek:
1./ Prof. Dr. Faragó Sándor, Nyugat-magyarországi Egyetem rektora
2./ Dr.Fodor Tamás, Sopron polgármestere
3./ Prof.Dr.Zombory László, BME egyetemi tanár, a HUNGARNET Egyesület elnöke
4./ Nagy Miklós, az NIIF Intézet igazgatója, a NETWORKSHOP 2013 konferencia titkára
5./ Tázló László, Cisco Magyarország, műszaki igazgatója, a NETWORKSHOP 2013 kiemelt támogatója
További információkat ITT olvashat.
Kapcsolódó cikkek
- Bemutatkozott a HTC First és Facebook Home [Videó]
- Idén is Ethical Hacking konferencia
- Megújuló informatikai hálózat a Fővárosi Vízműveknél
- Nem csak startupokról szól az idei Startup Underground
- Kerekasztal-beszélgetés az e-könyvekről
- Tudományos konferencia fúziós erőművekről, a botnetről, járműipari fejlesztésekről a BME-n
- Rendkívül lassú az internet Kínában
- Gartner: az idén tovább nő az informatikai világpiaci forgalom
- HITA: virtuális híd kötötte össze Párizst és Budapestet
- Cisco Connect 2013: a megújuló Cisco Expo központi témája a jövő vállalata
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.