Árvízhelyzet-jelentő alkalmazás segíti a védekezést
Az ESRI Magyarország, a térinformatikai megoldások vezető rendszerfejlesztője az Országos Vízügyi Főigazgatósággal (OVF) együttműködve az árvízi védekezést és a lakosság hivatalos tájékoztatását támogató alkalmazást fejlesztett ki. Az Android operációs rendszert futtató mobilkészülékekről elérhető és a Play Store-ból ingyenesen letölthető Árvíz 2013 segítségével az emberek fotók és a hozzájuk kapcsolt rövid szöveges információk formájában bejelenthetik az észlelt árvízi helyzeteket, amelyek egy térképes felületen ábrázolva jelennek meg a Vízügyi Főigazgatóság honlapján, így azonnali tájékoztatást adnak a védekezésen résztvevő közösségek és az érdeklődők számára.
Az ESRI Magyarország és az OVF közös kezdeményezésének célja, hogy minél szélesebb körben tájékoztassa a lakosságot a pillanatnyi árvízvédelmi helyzetről, és kihasználja a közösségek erejét az árvízvédelmi munkálatok segítéséhez.
Az applikáció segítségével mobileszközökről akár már a helyszínről bejelenthetőek a megáradt vízfolyások okozta jelenségek és károk. A helyzetjelentéshez legalább egy, az árvízi jelenségről készült fotót kell feltölteni az alkalmazásba rövid, informatív szöveg kíséretében. A telefonban lévő GPS segítségével az alkalmazás térképen rögzíti a bejelentett esemény helyét, és a felhasználók által készített fényképeken, illetve leírásokon túl a dinamikusan frissülő vízállás-adatokat, valamint az árvízvédelmi fővédvonalak készültségi fokozatait is megjeleníti. A www.vizugy.hu oldal Térképtárában ezenkívül a hazai védelmi szervek által publikált RSS információk is megtalálhatók az aktuális hírek között.
Az ESRI Magyarország Kft.-ről bővebb információt a http://www.esrihu.hu/ webhelyen talál.
Kapcsolódó cikkek
- Alkalmazásvásárlás mobilegyenlegre, elsőként a Telenornál
- Szerelemlakat - Valentin napi játék a T-Mobile-nál
- Utasbiztosítás SMS-ben mindhárom mobilszolgáltatónál
- Pénzbeli adományozás a Telenor ADDODA okostelefon alkalmazással
- Óriási akciókkal indítja a telet a Telenor
- Mobilalkalmazások a szabadság idejére a Vodafone ajánlásával
- Nem korlátozhatja kimenő hívásainkat a mobilszolgáltató, ha csak a készülék árával tartozunk
- Egymilliárd mobilos veszi igénybe az Ericsson szolgáltatásait
- Ingyen telefonálás a Facebooktól
- Okostelefonról és tabletről irányítható lámpa
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.