Cisco: új munkahelyeket hoz az internet új korszaka
Új lehetőségeket és új munkahelyeket hozhat magával az internet "minden a hálón" (IoE, Internet of Everything) korszaka a Cisco Systems nemzetközi tanulmánya szerint, amelyet szerdán ismertettek a Cisco regionális vezetői a közép-európai térség fővárosait felölelő telekonferencia keretében rendezett sajtótájékoztatón.
A számítógépes hálózatok 90-es években kezdődött robbanásszerű terjedése, a gazdaság hálózatra kapcsolása óta a mindent a hálóra törekvés térnyerése jelenti a legnagyobb előrelépést az internet fejlődésében, ami egyúttal gyökeresen át is fogja alakítani a piaci környezetet - hangzott el a tájékoztatón.
Az új kor az eszközök, adatok és emberek összekapcsolásával új gazdasági értékteremtő forrást valósít meg. Kialakulását olyan technológiai újítások, mint a mobilitás, a számítástechnikai felhő, illetve a dolgok internete, az Internet of Things (IoT) alapozták meg.
"A következő egy évtizedben a vállalatok versenyképessége attól függ majd, hogy mennyire tudják magukévá tenni az IoE koncepcióját és hogyan alkalmazzák azt nemcsak technológiájukban és működésükben, hanem az ügyfelekkel és partnerekkel folytatott kapcsolataikban is" - fogalmazott Michael Ganser, a Cisco közép-európai alelnöke.
Joseph Bradley, a Cisco internetes üzleti megoldások csoportja kutatási igazgatója a tájékoztatón három gazdasági ágazatot nevezett meg a technológia terjedésének első közvetlen haszonélvezőjeként: a feldolgozóipart, az energiaipart és a kiskereskedelmet.
Az IoE terjedése gyökeres átalakulást hoz a piaci versenyben azzal, hogy kiegyenlíti a részvételi esélyeket a nagy- és a kisvállalatok között és csökkenti a piaci belépés költségeit - mutatott rá. Az IoE adaptálása ezért az évszázad kitörési lehetőségét képviseli a kelet-közép-európai térség számára - fogalmazott.
Ennek alátámasztására Joseph Bradley egy román start-up vállalat példáját hozta fel, amelyik egy ötletes IoE-alkalmazással tette ismertté magát szinte egyik napról a másikra: a sípályán elhelyezett irányítható kamerák, a síelő mobiltelefonja és GPS-adatok összekapcsolásával, profi videofelvételt készítenek a lesiklásról, amit azonnal a síelő rendelkezésére is bocsátanak letöltésre, illetve megosztásra a közösségi hálón.
A Cisco elsőként készített olyan tanulmányt, amely az IoE világgazdasági hatását és potenciális pénzügyi értékét igyekszik felmérni és számszerűsíteni. Az elemzés kimutatta, hogy az IoE teljes körű feldolgozóipari, energiaipari és kiskereskedelmi alkalmazásával 2013-ban elméletileg közel duplázható lenne a termelési érték.
Kapcsolódó cikkek
- Ava 500 videókonferencia robot Cisco technológiával
- A vállalati informatika jövője a Microsoft szerint
- Növelték forgalmukat a magyar webáruházak tavaly
- Új generációs vezeték nélküli Cisco-eszközök megnövelt Wi-Fi sebességgel
- Cisco: ugrásszerű növekedés előtt a mobil adatforgalom
- Autistákat foglalkoztatna az SAP
- A Facebook kezdi elveszíteni varázsát Amerikában
- A magyar lakosság több mint negyede használ okostelefont
- Vonakodnak a hazai kkv-k a webes értékesítéstől
- Szoros a verseny a magyar informatikus állásokért
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Most is a Debreceni Egyetem a legjobb választás
Megjelent az online általános felsőoktatási felvételi tájékoztató, melyben a Debreceni Egyetem valamennyi jövő szeptemberben induló képzése, köztük hét új mesterszak is megtalálható. A Debreceni Egyetem jövőre is az ország legszélesebb képzési kínálatával várja a felvételi előtt állókat.
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.