Új Cisco adatközpont stratégia: központban az alkalmazások
A Cisco bemutatta új adatközponti hálózati architektúráját. Az új korszak kezdetét jelző Alkalmazásközpontú Infrastruktúrával a Cisco képessé teszi az adatközpontokat arra, hogy jobban illeszkedjenek a jelenlegi és a jövőben használt felhő alapú alkalmazásokhoz.
A Cisco emellett két új fejlesztést is bemutatott Unified Fabric portfóliójához. A Dynamic Fabric Automation (DFA) automatizálja a hálózati konfigurációt, egyszerűsíti a hálózatfelügyeletet, illetve optimalizálja a hálózatot a nagyobb hatékonyság és a jobb skálázhatóság érdekében. A Nexus 7000 portfólió az új Nexus 7700 sorozatú kapcsolókkal és az új F3 sorozatú I/O modulokkal bővült, amelyek piacvezető 40G/100G skálázhatósággal és átfogó adatközpont kapcsolási funkciókkal rendelkeznek.
Alkalmazásközpontú infrastruktúra
Az új architektúra főbb jellemzői:
· Alkalmazásgyorsaság - bármilyen terheléssel, bárhol: A teljesen automatizált és programozott hálózati infrastruktúra csökkenti az alkalmazások telepítésének idejét.
· Közös nyílt platform fizikai, virtuális és felhőalapú infrastruktúrához: Az architektúra teljes körű integrációt biztosít a fizikai és virtuális alkalmazások számára. Rugalmas szoftver-háttér és teljesítmény mellett skálázható és átlátható hardvereket biztosít.
· A rendszer felépítése: Átfogó, leegyszerűsített megközelítés az infrastruktúra, a szolgáltatások és a biztonság integrálásával, valamint bővíthetőséggel a jövőbeni szolgáltatások számára.
· Közös szabályozás, felügyelet és üzemeltetés: A közös szabályzatkezelő keretrendszer és üzemeltetési modell elősegíti a csoportszintű automatizálást, amely kiterjeszthető lesz a szerver és tárolókapacitás esetében is.
· Nyílt API-k, nyílt forráskód, több gyártó: Partnerek széleskörű ökoszisztémájának támogatása átfogó, mindenki számára elérhető, nyílt API-készlettel.
· Az egyedi fejlesztésű és tömeggyártású szilícium technológia kombinációja: ez a megközelítés gyorsabb innovációt és az ügyfelek elvárásaihoz való alkalmazkodást jelent, egyben optimális árat, teljesítményt, biztonságot és energiafogyasztást eredményez.
Unified Fabric
A Cisco új frissítésekkel jelentkezik Nexus portfóliójához, így a továbbfejlesztett Unified Fabric rendszer még jobb hálózati skálázhatóságot, rugalmasságot és felügyeletet biztosít.
A Cisco Dynamic Fabric Automation (DFA) újdonságai:
· Optimalizált hálózati infrastruktúra, nagyobb hatékonyság és jobb skálázhatóság: Az optimalizált „spine-leaf” topológiák nagyobb terhelhetőséget és a fizikai és virtuális számítógépek zökkenőmentes mobilitását, illetve a hálózat egyszerű bővíthetőségét biztosítják.
· Nyílt API-s egyszerűsített hálózatfelügyelet a könnyebb üzemeltetés érdekében: A Cisco Prime DCNM 7.0 központi hálózati felügyeletet biztosít, beleértve az automatizált hálózati működést, az egykapus konfigurációt, valamint a teljes átláthatóságot. A nyílt API lehetőséget biztosít automatizálási eszközök és felhőalapú platformok integrációjára is.
· Cisco Prime Data Center Network Manager (DCNM) 7.0: Egykapus felügyeleti rendszer, amely automatizálja és leegyszerűsíti az infrastruktúra telepítését, beleértve a virtuális gépek számára kialakított dinamikus infrastruktúrát és lehetővé teszi a központosított hibaelhárítást.
· Cisco Prime Network Services Controller 3.6: A hálózati szolgáltatások dinamikus létrehozása mellett integrációt nyújt a VMware virtualizációs réteggel és a Cisco Nexus 1000V-vel, illetve a releváns adatokat továbbítja a DCNM felé.
· Nagyobb hálózati rugalmasságot szolgáló automatizált telepítés: A hálózati automatizáció lehetővé teszi a fizikai és virtuális szerverek egyszerűbb telepítését, hálózaton belüli áthelyezését. A hálózati szabályzatokat a rendszer sablonok alapján, automatikusan hozza létre és alkalmazza egy-egy új virtuális gép születésekor, amely jelentősen leegyszerűsíti az infrastruktúra üzemeltetését.
Új Nexus 7700 sorozatú kapcsolók és modulok
A Cisco új Nexus 7700 sorozatú kapcsolókkal és F3 sorozatú I/O-modulokkal bővíti Nexus 7000 portfólióját:
· Új Nexus 7700 sorozatú kapcsolók: környezetvédelmi szempontból hatékony Nexus 7710 (10 helyes) és a Nexus 7718 (18 helyes) házak.
· A 7000 és 7700 sorozatú kapcsolók által támogatott új F3 sorozatú I/O-modulok 40G/100G adatsűrűséggel, a korábbiaknál 60%-kal hatékonyabb energiafelhasználással, és az adatközponti kapcsolófunkciók széles körű támogatásával rendelkeznek.
Ezekkel az újításokkal a Nexus 7718 a piac legnagyobb kapacitású 40G-s és 100G-s kapcsolója, amely akár 384 darab 40 Gbit/s és 192 darab 100 Gbit/s portot tud kiszolgálni egyszerre. A Nexus 7718 összesített kapcsolókapacitása akár a 83 Tbit/s értéket is elérheti.
Kapcsolódó cikkek
- Bővült a Cisco és a NetApp FlexPod portfóliója
- Megbízott ügyvezető igazgató a Cisco Magyarország élén
- Az Intel az alapoktól építi újra az adatközpontokat
- A Cisco felvásárolta a Sourcefire-t
- Virtuális ügyintézés a Földközi-tengernél
- Világrekord a big data kezelésben
- Cisco: új munkahelyeket hoz az internet új korszaka
- Ava 500 videókonferencia robot Cisco technológiával
- Új generációs vezeték nélküli Cisco-eszközök megnövelt Wi-Fi sebességgel
- Cisco: ugrásszerű növekedés előtt a mobil adatforgalom
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.