A Skype 3D videóhívással kísérletezik
A Skype csapata lát potenciált a 3D videóhívásokban, így a tizedik évfordulón fontos bejelentést tett: a szolgáltatás fejlesztésén dolgozik.
Mark Gillet, a Skype alelnöke egy, a BBC-nek adott interjúban beszélt arról, hogy új megoldáson dolgoznak, méghozzá 3D videóhívások indításán. Ezt úgy lehetne megoldani, hogy 3 kamerát csatlakoztatnánk a számítógéphez precízen és pont a megfelelő szögben.
Persze mindez nem egyik napról a másikra valósul majd meg, komoly munka áll még mögöttük, hiszen a 3D-s eszközök piaca is csak most kezd kibontakozni.
És nem csak a technológia korlátok állítanak kihívást a Skype elé, hanem az is, vajon hogyan fogadják majd az emberek. A kezdeti lelkesedés kezd lecsengeni, többek között a BCC és az ESPN is úgy döntött, leállítja 3D-scsatornáját a gyenge kereslet miatt.
A z interjúban arra is kitértek, hogy terveik között szerepel az is, hogy 1080p videóhívásokat számos eszközről lehetne kezdeményezni a jövőben: akár negyedik generációs Xbox One konzolról, Sony PS4-ről és mobileszközökről is.
Forrás: Techspot.com
Kapcsolódó cikkek
- SAP: közös fejlesztés a partnerekkel
- A világ legnagyobb sugárhajtóművét fejlesztik a GE mérnökei
- E-mail címre utalhatunk pénzt az IND és a PayPal új megoldásával
- Felpörög a munka az új CNC állomással
- Skypeman 1.0
- Itthon még kiaknázatlanok a Skype hirdetések
- LG Tervezői Ösztönző Program indul épületgépészeti szakemberek számára
- Megnőtt a kereslet a mobilalkalmazás-fejlesztők iránt
- Nem csak a fű zöld a világ legzöldebb stadionjában
- Frissült a Skype – már videóüzeneteket is küldhetünk
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.