Robotversenyt rendeznek Budapesten
Rendkívül magas lesz hétvégén az egy főre jutó robotok száma Óbudán. Az FLL robotversenye mellett innovációs kiállítás és űrkutatással kapcsolatos előadások várják az ingyenes rendezvény látogatóit.
Budapesten rendezik meg a világ legnépesebb ifjúsági robotversenyének regionális döntőjét, ahol a 9-16 éves versenyzőknek nem csak programozói, és robotépítő tudásukat kell összemérniük, hanem a hatékony csoportmunkára is figyelmet kell fordítaniuk, illetve a kutatási feladat során pedig egy űrrel kapcsolatos valós problémára kell választ találniuk. A 2018/2019-es szezonban az Emberi Erőforrások Minisztériuma és Európai Űrügynökség (ESA) magyarországi Üzleti Inkubátorháza által is támogatott versenyre rekordszámú versenyző regisztrált, összesen 20 csapat jelezte részvételét a megmérettetésen nagyobbrészt Magyarországról, ám Bulgáriából is érkeznek versenyzők.
A mindenki számára ingyenesen látogatható rendezvény szombaton reggel 8 órától lesz látogatható az óbudai Alternatív Közgazdasági Gimnázium épületében. A megnyitón többek között Ferencz Orsolya, Űrkutatásért Felelős Miniszteri Biztos, Pálfi Erika, az Oktatásért Felelős Államtitkárság főosztályvezetője, Farkas Bertalan, az első magyar űrhajós és Tandi Zsuzsanna, az ESA magyarországi Üzleti Inkubátorház vezetője is felszólal majd.
A helyszínen nem csak a FIRST LEGO League izgalmas robotfutamai lesznek megtekinthetők, hanem a szervezők egy különleges innováció kiállítással is készülnek, amely keretén belül nagyméretű humanoid robotok lesznek kiállítva, a büfében pedig pincérrobot szolgálja majd fel a frissítő falatokat. A látogatók emellett egy egyedi 3D nyomtató kiállítást, egy LEGO kiállítást, valamint diákok által készített műholdat, különleges mikrovezérlő építményeket is megtekinthetnek majd. A színházteremben ezzel párhuzamosan űrkutatással kapcsolatos előadások és játékos vetélkedők várják majd a robotika és az űrkutatás iránt érdeklődő látogatókat. A belépés mindenki számára ingyenes.
A rendezvényről bővebb információ az FLL Budapesti döntő és innováció kiállítás Facebook eseményénél olvasható.
Kapcsolódó cikkek
- A MiR sorozatban másodszor is csaknem megtriplázta éves eladásait
- Amikor egy önvezető autó elüt egy robotot...
- Az LG CLOi robotok egyre közelebb járnak a kereskedelmi fogalmazáshoz
- Robotok egy budapesti kávézóban
- Az Epson bejelentette a „Nyerjen egy robotot!” versenyének zsűrijét
- Digitalizálódik a kintlévőség-kezelés a következő években
- Látványos növekedés az önvezető és autonóm mobil robotok értékesítése terén
- Automatizációval csökkenhet a munkaerőhiány a könyvelőszakmában
- Együttműködő robot-kiegészítőket mutatott be az OnRobot
- Ezt kell tudnunk, ha nem akarjuk, hogy minket is leváltson egy robot
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.