Áttörés az elektronikus adattárolásban az ezüst-ionos technológia
Akár 1 terabájt adatot is képes tárolni egy 200 négyzetmilliméteres csipen az eddig használt tetszőleges hozzáférésű memória, a RAM ezüst-ionon alapuló továbbfejlesztett változata, angolul Resistive RAM (ReRAM) - adott ki jékoztatást a nemesfém-befektetésekkel foglalkozó Conclude Befektetési Zrt.
A Conclude közleménye szerint az ezüst-ion alapú technológiával készített memória, amely várhatóan jövőre kerül forgalomba, hatékonyabb az elektronikai eszközökben - az okostelefonokban, a táblagépekben és a notebookokban - a napjainkban használt hagyományos Flash adattárolóknál, miközben megtartja az előnyeiket.
A ReRAM olyan kevés energiát használ, hogy az ezzel a technológiával gyártott okostelefont akár egy hétig sem kell újratölteni. Ráadásul a bélyegméretű ReRAM csip egy terabájtnyi adatot tud tárolni, ami 250 HD minőségű mozifilm feltöltésére elegendő hely.
Az adatok bevitele is gyorsabb, a másodperc milliárdod részében mérhető, szemben az eddigi meghajtók ezredmásodperceivel, továbbá az élettartama is hosszabb, milliószor újraírható, szemben a Flash meghajtóval, amely körülbelül tízezer újraírás után tönkremegy.
Az új technológia vízválasztó lehet a több mint ezermilliárd dollár értékűre taksált elektronikai világpiacon, mivel egyszerűbb vele az úgynevezett nem felejtő (angolul: non-volatile) memória gyártása, amelyet szinte mindenütt alkalmaznak, a táblagépektől kezdve az USB meghajtókon át a vállalati tárolórendszerekig.
Elterjedése egyúttal az ezüst iránti világpiaci keresletet is stabilizálhatja - jegyzi meg a Conclude közleményében.
Kapcsolódó cikkek
- Napelemes vonatok
- Tűzgömb az ország felett
- Városfejlesztési pályázat egyetemistáknak
- Láncreakció: tudományos verseny középiskolásoknak
- Tudományt mindenkinek - ma tartják a Kutatók éjszakáját
- Óriási szerverfarmot létesített az NSA
- A vízbázisú akksik az elektromos járművek barátai
- Kutatók éjszakája - Robotverseny és fény graffiti Székesfehérváron
- A kevés alvás végzetes is lehet [Videó]
- Puszta fekvésért fizet a NASA