Több százezer híresség személyes adatait szerezték meg hackerek
Több mint 850 ezer befolyásos üzletember, közéleti személyiség, híresség és politikus adatait szerezték meg hackerek egy amerikai limuzin szolgáltató vállalattól - írja az rt.com hírportál.
Az adatállomány a Fortune 500 vállalatok felsővezetői és olyan ismert személyiségek, mint például Tom Hanks filmszínész személyes és pénzügyi adatai mellett összesen több mint 850 ezer hitelkártya adatait tartalmazta, melyek közül 241 ezer volt felső limit nélküli American Express kártya.
"Ha neveket kezdenék sorolni, az nem kis pánikot okozna" - mondta Alex Holden, a Holden Security vezetője az Associated Press hírügynökségnek. "Bármely bulvárlapnak aranybánya lehetne ez az adatbázis. Egyszavas keresések, mint például 'szex', 'rendőrség', vagy 'fű' is több tucat találatot adnak olyan ismert személyiségekről, akiktől egyébként a közvélemény visszafogott magatartást feltételezne" - mondta. Az FBI több média megkeresésére is elzárkózott az ügy kommentálásától.
Jonathan Mayer a Stanford Egyetem nemzetközi biztonsági és együttműködési intézetének kiberbiztonsági kutatója azonban rámutatott, hogy a tűzfalakon a még legkisebb biztonsági rés is több százezer felhasználó privátszféráját veszélyeztetheti. "Nem kell ahhoz ismert személyiségnek lenni, hogy valaki kibertámadásnak essen áldozatul" - mondta. "Ez az új norma, és mi sem bizonyítja jobban a szabályozási keretek szigorításának szükségességét" - hangsúlyozta.
Kapcsolódó cikkek
- A rosszindulatú támadások szinte mindig anyagi veszteséggel járnak
- Az Anonymous bizalmas ukrán információkhoz jutott hozzá
- Kevesebb, de eredményesebb célzott kibertámadás volt az idén
- Meghekkelték az Indexet
- Az orosz titkosszolgálatok az internet teljes ellenőrzésére törekszenek
- A számítógépes bűnözés visszaszorításáról egyeztettek a közép-európai térség belügyminiszterei
- Százmillió levelezőlistát gyűjtött össze az NSA
- Titkos adatgyűjtés - A The Guardian újabb leleplezésekre készül
- Elfogták az egyik legismertebb kémprogram alkotóját
- A szerbiai NATO-bombázás volt az egyik első kiberháború