Többen nyomtatnak otthon vonatjegyet
Július óta megduplázódott az otthon nyomtatott jegyek száma, ugyanis ekkor csökkentették az így vásárolt jegyek árát 3 százalékkal.
Egyre többen nyomtatják otthon vonatjegyüket, vagy választják a digitális bemutatás lehetőségét. Ez azért éri meg az utazóknak, mert így nem csak időt spórolhatnak, hanem pénzt is, hiszen legyen szó teljes árú vagy kedvezményes jegyekről, 3 százalékkal olcsóbban utazhatnak, ha az elektronikus vásárlási módot és az otthoni nyomtatást választják.
Mikor választhatjuk az otthoni nyomtatási opciót?
Ez a megoldás minden belföldi vonat esetében érvényes, bármilyen kedvezménynél, valamint pót- és helyjegyek, élőállat vagy kerékpárjegyek esetén is lehet élni ezzel a lehetőséggel.
És a QR-kódot?
A QR-kódos bemutatási lehetőségre InterCity járatokon is van lehetőség, így egy számítógép vagy arra alkalmas telefonon is bemutathatjuk a jegyet a kalauznak.
Úgy tűnik, a kezdeményezés sikeres, hiszen megduplázódott azon menetjegyet száma, amelyeket otthon nyomtattak vagy digitálisan mutattak be. Július előtt ez az arány még csak 15-16 százalékos volt,mostanra azonban 29-30 százalékra emelkedett. Ez az internetes jegyértékesítési rendszer aktív felhasználóinak számát is bővítette, havonta négyezerrel többen vásároltak online az előző félévhez képest.
Kapcsolódó cikkek
- Epson: tintatartályos nyomtatókkal a maximális költséghatékonyságért
- 3D nyomtatás jogi vonatkozásban
- Új nyomtatási technológiát mutatott be az Epson
- OKI multifunkciós mobilnyomtatás AirPrint támogatással
- QR 2.0: Új generációs QR kód törölheti el a nyomtatott igazolványokat és jegyeket
- MÁV: 500-ra duzzadt a Wi-Fi-vel felszerelt kocsik száma
- Mobil nyomtatásban erősít a HP
- Vasútállomásokon is ingyenes Wi-Fi lesz a MÁV-nál
- QR-kóddal végigkövethető az élelmiszerek életútja
- Az Epson belép a direkt textilnyomtatás piacára
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.