A Dell új korszakot nyit a hálózatkezelésben
A Dell megállapodást köt a Cumulus Networks vállalattal, amely elsőként alkotott Linux operációs rendszert hálózatkezelési eszközökhöz. A viszonteladói megegyezés alapján, a Dell az első globális end-to-end szolgáltató a nyílt hálózatkezelés területén, aki a pontos alkalmazásigényeinek megfelelően kínálhat harmadik féltől származó operációs rendszereket ügyfeleinek, beleértve a felhőszolgáltatókat és a Web 2.0-s vállalatokat is.
A nyílt hálózatkezelés új korszaka – nem aggregált hálózatkezelési modell
A Dell elképzelése szerint, az adatközponti hálózati modell egy olyan nyílt rendszer, amelyben az ügyfelek több szabvány szerinti hálózatkezelési konfiguráció, hálózati alkalmazás, illetve hálózati operációs rendszer közül választhatják ki az üzleti igényeiknek leginkább megfelelőt.
Az utóbbi 20 évben az adatközponti hálózat egy háromrétegű, zárt szabványokra épülő hierarchia volt, amely jellemzően házba szerelt hálózati kapcsolókat használó, előre virtualizált ügyfélkiszolgáló rendszerekhez készült.
A legújabb trendek – a szoftveralapú hálózatkezelés, a virtuális eszközök mobilitása, a hálózatkezelési minták vertikális helyett horizontális irányba tolódása, a felhőalapú hálózati megoldások és az erőforrások készletezése, valamint a szerverekéhez hasonló automatizálás iránti igény megjelenése – arra késztették a Dellt, hogy kifejlessze a forradalmian új, szabványos hálózati kapcsolókat használó Ethernet-alapú modelljét.
A Gartner iparági elemzői a következőket emelik ki ezzel kapcsolatban:
· Az Ethernet-háló képes a leginkább megfelelni azoknak a fizikai kapcsolókat használó hálózatok egyszerűsítésével és automatizálásával kapcsolatos igényeknek, amelyeket a hálózati szakértők már a közeljövőben megfogalmazhatnak.
· Az új, kisméretű központi eszközök használatával a hálózatkezelők 30–70 százalékkal csökkenthetik a tőkeköltségeket, az üzemeltetési költségeknek pedig akár több mint 30 százalékát is megtakaríthatják a házba szerelt kapcsolókhoz képest.
A szétbontott hálózatkezelési modell a Dell innovatív szoftverfejlesztéseinek következő lépése. E hálózatkezelési modell előnyei a következők:
· A munkaterhelések, alkalmazások és más hálózatkezelési igényeknek megfelelően a legjobb hálózati megoldások választhatók ki, beleértve az összehangolást, az automatizálást és a felügyeletet.
· A közös telepítési és üzemeltetési modellnek köszönhetően egységes számítástechnikai és hálózatkezelési megoldás alakítható ki.
· A gyors, szabványalapú innovációval kihasználhatók a nyílt forráskódú adatközponti megoldások előnyei.
A Dell és a Cumulus Networks támogatja a vállatok nyílt hálózatkezelését
A Dell, a Cumulus Networks első olyan partnere, aki a szoftveralapú adatközpont kínálatával kritikus piaci rést fed le. Az együttműködés alapján a Dell először a Dell Networking S6000 és S4810, rackszekrénybe szerelhető hálózati kapcsolókhoz fogja opcióként kínálni a Cumulus Linux hálózati operációs rendszert.
A Dell és a Cumulus Networks a következő előnyöket kínálja az ügyfelek számára:
· Gyors – Nagy kapacitású hálózati rétegek, egyedülálló ár-teljesítmény arány, gyors fejlesztés.
· Egyszerű – Egyszerűsített hálózati automatizálás, megbízható hálózati és számítástechnikai eszközök, rugalmas megoldások.
· Megfizethető – A Linux-alkalmazások hatalmas rendszerébe bekapcsolódva alacsonyan tarthatóak az üzemeltetési és befektetési költségek és megszünteti, az egyes forgalmazókhoz való kötöttséget.
A Dell a következőkkel támogatást biztosítja:
· Díjnyertes, korszerű, szabványos architektúrájú Ethernet-kapcsolók.
· Teljes körű adatközponti megoldás közös beszerzési, telepítési és üzemeltetési modellekkel, ahol egyetlen forgalmazó biztosítja a szervert, a tárolást és a hálózatkezelést – globális disztribúció és teljesítés.
· Globális szolgáltatások központi kapcsolatfelvétellel és felelősségvállalással.
· Hálózatkezelési szakértelem és tanácsadás az értékesítés előtt és után felmerülő esetekben, beleértve a tervezési, telepítési és támogatási szolgáltatásokat.
Kapcsolódó cikkek
- Kis- és középvállalatok informatikusainak indít hálózati képzéseket a D-Link
- Itt vannak a Dell legjobb partnerei!
- A fejlődő piacok felé terjeszkedik a Dell
- Dell-Red Hat: nagyvállalati szintű OpenStack privát felhő megoldások
- A Dell tovább bővíti nyilvános felhő szolgáltatásait
- A Dell innovatív szoftverei a legfontosabb IT kérdésekre fókuszálnak
- A Magyar Telekom hálózatfejlesztését az Európai Beruházási Bank támogatja
- A Dell új tárolómegoldásai háromszor nagyobb teljesítményt kínálnak
- Ügyfeleik és munkatársaik idejét is pazarolják a vállalatok?
- Világszerte elérhetők a Dell új XPS, Precision és OptiPlex modelljei
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.