A SUSE Cloud 3 az OpenStack legfrissebb kiadására épül

forrás: Prím Online, 2014. február 28. 09:33

A NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet bejelentette, hogy elérhetővé vált a SUSE Cloud 3. A vállalati felhasználásra szánt OpenStack-disztribúció új verziója egyszerűsített telepítést és továbbfejlesztett felügyeletet kínál. A megoldás nagyobb teljesítményt és hatékonyabb erőforrás-kihasználást tesz lehetővé, továbbá átfogó képet ad a privát felhők használatáról.

A SUSE Cloud 3 az OpenStack legfrissebb kiadására épül, amely 2013 őszén jelent meg Havana néven. Támogatja többek között az Orchestration (Heat) és a Telemetry (Ceilometer) modulokat, és az alábbi előnyöket kínálja:


Nagyobb teljesítmény és hatékonyabb erőforrás-kihasználás. Az Orchestration modul előre meghatározott sablonok alapján automatizálja a virtuális gépek felügyeletét és irányítását. Feltérképezi a szükséges infrastruktúra-erőforrásokat (például az egyes alkalmazások használatához szükséges szervereket, kiosztott IP-címeket, köteteket és biztonsági csoportokat), valamint a köztük lévő kapcsolatot, így elősegíti a felhőalapú rendszerek programozott felügyeletét.


Átfogó kép a privát felhők használatáról.
A Telemetry modul lehetővé teszi a felhőalapú tevékenységek mérését és megfigyelését. Az összegyűjtött adatok felhasználhatók többek között a számlázásnál, a végfelhasználóknak nyújtott szolgáltatások fejlesztéséhez, valamint a felhőalapú infrastruktúra felügyeletének egyszerűsítéséhez és a szükséges teljesítmény biztosításához. A Telemetry integrálható az Orchestration modul automatikus méretezési szolgáltatásával, így segítségével igény szerint kioszthatók vagy visszavehetők az erőforrások.


A virtualizációs beruházások maximális kihasználása.
Számos szervezet fordít sok pénzt, energiát és időt a VMware virtualizált adatközpontok kiépítésére és a felügyelethez szükséges szakértelem elsajátítására. A VMware vSphere rendszereket használó vállalatok mostantól ezekre a beruházásokra támaszkodhatnak, amikor élni kívánnak az OpenStack-alapú SUSE Cloud vállalati funkcióinak és nyíltságának előnyeivel. A SUSE ezenkívül a VMware NSX hálózatvirtualizációt is támogatja.


Vegyes hypervisor környezetek működtetése. A SUSE Cloud több hypervisor egyidejű futtatását teszi lehetővé ugyanabban a felhőben, így nagyobb rugalmasságot kínál a vállalatok számára a felhőinfrastruktúrák tervezésében, továbbá hozzájárul a licencköltségek és a teljesítmény optimalizálásához. A támogatott hypervisor technológiák között megtalálható a KVM, a Xen, a Microsoft Hyper-V és VMware vCenter integráción keresztül a VMware ESXi is.


Egyszerűsített telepítés, hatékonyabb felügyelet és bővítés. A privátfelhő-platform gyors kiépítése kiemelten fontos azon vállalatok számára, amelyek a nagyobb üzleti rugalmasság vagy a gyorsabb szolgáltatások érdekében vezetik be a megoldást. A SUSE Cloud 3 a Crowbar projektre épülő telepítési keretrendszert tartalmaz, amely lehetővé teszi a felhőalapú infrastruktúra automatikus felügyeletét és telepítését. A SUSE Cloud 3 továbbá támogatást nyújt azokhoz a fejlesztésekhez, amelyek a korábbinál is egyszerűbbé teszik a folyamatos felügyeletet. A szervezetek privátfelhő-beruházásai így gyorsabban megtérülnek, miközben a felhő konfigurációja igény szerint módosítható.


Hozzáférés az OpenStack-partnerek folyamatosan bővülő hálózatához.
A SUSE az OpenStack-közösségbe tartozó cégekkel együttműködve olyan privátfelhő-platformot biztosít a vállalatok számára, amely jól ötvözhető a meglévő megoldásokkal, és az egyedi igényekhez igazítható. A SUSE Cloud 3 együttműködik az OpenStack Block Storage (Cinder) és az OpenStack Networking (Neutron) szolgáltatásokkal, illetve ezen projektek beépülő modelljeivel, továbbá támogatja az összes OpenStack alkalmazásprogramozási felületet (API-t), megkönnyítve ezáltal a partnermegoldások telepítését a felhőkörnyezetben.

 

 


A SUSE Cloud 3 már elérhető.
 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup

Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.

2024. november 21. 14:56

Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.

2024. november 21. 11:39

A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell

Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.

2024. november 21. 10:12

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01