A táblagéppiac számokban
Az Android népszerűbb, a gyártók közül azonban az Apple az első
A Gartner és a Statista jelentéséből kiderül, hogy a két nagy piaci szereplő, az Android és az Apple uralja a táblagéppiacot, mely évről évre nő. Az operációs rendszerek tekintetében az Android áll az élen, ám a gyártók sorában az Apple uralja a piacot.
Általánosságban nő a táblagéppiac, amely egyre inkább a két nagy operációs köré koncentrálódik. Az Apple az iOS egyedüli forgalmazójaként a második helyen áll az Android után, a harmadik helyet pedig a Microsoft birtokolja.
Mindegyik top gyártó esetében nőttek az eladási számok. A legnagyobb növekedést az Android érte el, 53,3 millióról 121 millióra nőtt az eladott táblagépek száma, míg az Apple esetében csekélyebb volt a növekedés: 61,5-ről 70,4 millióra sikerült feltornásznia magát.
A számok azt mutatják, hogy egyre több a belépőkategóriás, olcsó árcédulás Android táblagép a piacon, melyek évről évre jobban hódítanak a piacon. Magyar viszonylatban is ez a tendencia. Tavaly márciusban a Gfk adatai szerint már 2012 decemberében a piac 70%-át tette ki a 60 ezer forintig terjedő eladott készülékek száma.
A Gartner felmérése szerint azonban a gyártók sorában (csakúgy, mint az okostelefon piacon) az Apple vezeti a listát, hiszen iOS fronton domináns helyzetben van. A Samsung áll a második helyen, ahogy egy évvel korábban is, ám jelentősen növelte eladásait, A 2012-es 7,4%-os piaci jelenléthez képest 19,1%-a kúszott fel, míg az Apple 52,8%-rólé 36%-ra esett vissza, ám még így is messze vezeti a listát.
Forrás: CNET.com, Mashable.com, Statista.com
Kapcsolódó cikkek
- WWDC: az iOS sikerei számokban
- Az Android a táblagép piacon is ráverhet az iOS-re
- Microsoft Office – iOS és Android rendszerre is
- Mobilböngészés – Android vs. iOS
- Már jövőre a táblagépek uralhatják a piacot
- Megérkezett a OneDrive
- Közel 1 milliárd okostelefont adtak el tavaly
- Terjednek a táblagépek – nőtt az eladott kütyük száma
- Amerikában az Apple uralja az okostelefon piacot
- Amerikában az Apple lekörözte a Samsungot
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.