Internetes zaklatás: minden harmadik tizenéves érintett
Nőtt az internetes zaklatás miatti segélyhívások száma. A kékvonalat működtető alapítvány pszichológusa a Kossuth Rádiónak arról beszélt, hogy szinte minden napra jut olyan telefonhívás, ami az internettel hozható összefüggésbe.
A probléma ugyanakkor komoly fenyegetést jelent a fiatalabb korosztályra nézve, a tengerentúlon az utóbbi időben számos olyan esetről számoltak be, amelyek öngyilkossággal végződtek.
A médiában bemutatott tragédiáknál is sokkal ijesztőbb azonban, hogy a megfélemlítések hatására hányan vannak azok, akiknek egyáltalán csak megfordul a fejében, hogy az öngyilkosság potenciális is kiutat jelenthet - hangsúlyozta a Kossuth Rádióban a Felelős Társadalomért Közhasznú Alapítvány kuratóriumi tagja.
Huber Károly arra hívta fel a figyelmet, hogy az online zaklatások és megfélemlítések esetében olyan intézményesített megoldásra van szükség, amely a megelőzésre koncentrál. Véleménye szerint ezért már általános iskolában meg kellene tanítani a gyerekeket a "felelős digitális állampolgárságra".
A műsorban Mayer Erika internetjogász beszélt arról, hogy mi a teendő, ha számunkra nem kívánatos tartalommal találkozunk a világhálón. A szakember elmondta: ha az adott weboldalon szereplő tartalom jogellenes, akkor azért minden esetben az oldal fenntartója felel, amennyiben nem távolítja el.
"Jóval szűkebb a mozgástér akkor, ha én ugyan károsnak ítélem meg az oldalon közzétett információt, ám az nem jogellenes. Különösen nehéz bármit is tenni az ügyben, ha a tartalom külföldi szervereken van" - mutatott rá. Hozzátette: működnek ugyanakkor olyan bejelentővonalak, amelyek ilyen esetekben is segítséget nyújthatnak.
A témáról részletesen a www.megfelemlites.hu oldalon olvashat.
Kapcsolódó cikkek
- Uniós bírálatok özöne zúdul Ankarára a Twitter betiltása miatt
- Konzervdoboz segítségével lopta az internetet egy kazincbarcikai férfi
- Gyermekbarát YouTube fejlesztésén dolgozik a Google
- Az internet-előfizetések száma nőtt, a szolgáltatók száma csökkent tavaly
- Salgótarjánban folytatódik a Digitális Közösség Program
- A legnépszerűbb mobiltelefonos csevegőprogramot is elérte a cenzúra Kínában
- Mikor hal meg a Facebook? Maximum, ha öngyilkos lesz…
- Megtartotta első ülését a Gyermekvédelmi Internet-kerekasztal
- Szakembereket képeznek Kínában az internetes közvélemény befolyásolására
- Az internet-előfizetők negyedét korlátozzák a szolgáltatók
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.