Kína a világ legnagyobb robotpiaca
Kína lett a világ legnagyobb robotpiaca tavaly, lehagyva Japánt - derült ki az iparági szövetség kedden közzétett statisztikáiból.
A szakemberek szerint a kínai robotipar az elmúlt évtizedben korábban nem tapasztalt fejlődésen ment keresztül, az árbevételt tekintve évente körülbelül 25 százalékos bővülést produkálva. Mindez a sokszínű kínai feldolgozóipar diktálta nagy keresletnek köszönhető - jelentette ki Vang Ruj-hszian a gépipari szövetség elnöke.
Az ipari robotok immár széles körben, 25 nagyobb ágazatban terjedtek el, közülük is leginkább az élelmiszeriparban, az elektronikai iparban és az autógyártásban. A kínai kormány tavaly év végén a szektor továbbfejlesztését szorgalmazó irányelveket adott ki abban bízva, hogy a hatékonysággal és minőségi termeléssel együtt elősegíthetik a gyáriparban kívánatosnak tartott szerkezetátalakítást.
Szakértők azt is megjegyezték, hogy az ipari robotok térhódításával sikerül ellensúlyozni a növekvő foglalkoztatási költségeket, az egyre több területet jellemző munkaerőhiányt. Mindazonáltal úgy vélik, a robottechnológia terjesztésében és alkalmazásában sok még a tennivaló, ami egyrészt vonatkozik a robotok színvonalára, másrészt a többletkapacitás kialakulásnak veszélyére.
Kapcsolódó cikkek
- Egyre nagyobb mértékben korlátozzák a Google-szolgáltatásokat Kínában
- Kínai okostelefonnal beépített kémprogramot is kapunk
- Űrturistákat toboroz egy kínai webáruház
- A jövő asszisztensei: könnyűszerkezetes ipari robotok
- Brüsszel a robotika kulcsszereplőjévé tenné Európát
- Robotok vehetik át a spermák helyét a mesterséges megtermékenyítésben
- Robot őrzőangyalt fejlesztenek Pécsen
- Az emberi kéz ügyességével vetekszenek az ABB érzékelőivel felszerelt robotok
- Önszerveződő robotbútorok segíthetik az időseket
- Felülvizsgálják a piacon lévő számítástechnikai eszközök biztonságát Kínában
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.