Digitális tananyagot fejlesztett a BGF
Zöld projektbe fogott a Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF). A „Green IT” projekt keretében olyan platformfüggetlen digitális tananyagokat hoztak létre, melyekkel nemcsak a tankönyvcipelés, hanem a papírhasználat is csökkenhet.
Összesen 15, elsősorban gazdaságinformatikus alap- és felsőoktatási szakképzéshez fejlesztett digitális tananyagot a BGF. Ezáltal a diákok okostelefonjukon és táblagépükön is magukkal vihetik bárhová a tananyagot. Persze, ki is lehet nyomtatni, de aki nem szeretne papírrengeteggel mászkálni órákra, illetve tanulni, az megspórolhat néhány plusz kilót és forintot. A projekt mintegy 84 millió forintos TÁMOP támogatásból valósult meg.
Előnye még továbbá, hogy egy komplett anyagot kap a hallgató ábrákkal, képekkel tarkítva. Az óra után is meg tudja nézni az anyaghoz tartozó videófájlokat, grafikonokat stb., amelyek még inkább színesítik az előadást, ezáltal pedig az otthoni tanulást is nagyban segítik.
Az intézmény papírfogyasztása jelentős mértékben csökkent a projekt révén. Ha A/4-es lapokban gondolkodunk, akkor akár 3-4000 darabot is megspórol a főiskola. Ráadásul így nyomtatott könyvekre sincs szükség, így az ökológiai lábnyom is jelentősen csökken.
Dr. Gubán Ákos, a BGF Gazdaságinformatika Intézeti Tanszékének, valamint a Zöld Informatika projektnek a vezetője azt is elmondta ennek kapcsán, hogy ezzel a módszerrel akár névvel ellátott zárthelyi dolgozatokat is lehet íratni.
Kép: itbusinessonline.org
Kapcsolódó cikkek
- A magyar klaszter Kínáig menetel
- Zuhanó repülőnek nézték a Google hőlégballonját
- Tíz év a szuperszámítástechnika mércéjével
- Sikeres online hirdetés-hatékonysági projektet zárt az Adverticum
- Napelemes kiserőművet építettek ki a BGF gazdálkodási karán
- „Jó fej” a Föld napján az Apple
- Intelligens víziközmű-vezérlő rendszert fejleszt az ÉDV Zrt.
- A Föld Napja – IV. Tudományfesztivál
- Papírszámlából elektronikus adat
- Az Adverticum hirdetéskiszolgáló és kereskedelmi Zrt. „rugalmas munkahelyek" projektje
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új verzióval jelentkezik a Siemens fejlesztői környezete
Erős tartalmi bővítéssel érkezik a piacra a TIA Portal legújabb, 20-as verziója. Az iparvállalatok által használt Siemens fejlesztői platform olyan képeségekkel segíti a mérnökök munkáját, mint a mesterséges intelligencia, az integrált tesztelés, valamint a felhőalapú képességek. Segítségével még hatékonyabbá válhat például az ipari vezérlők (PLC-k) és kijelzők (HMI-k) programozása.
Brüsszelig jutott a magyar diákok ötlete
Haladnak a megvalósítás felé a hazai orvosegyetemek és egészségipari vállalkozások által felkarolt hallgatói fejlesztési ötletek. A diákok projektjei több hazai és külföldi konferenciát megjártak, a legjobbak pedig már a saját vállalkozásukat készítik elő.
Az ABB továbbfejlesztett hajtása új életre kelti a NASA szélcsatornáját
Az ABB Motion OneCare szerviz-megállapodás részeként az ABB az Amerikai Nemzeti Repülési és Űrhajózási Hivatal (NASA) számára korszerűsítette a változtatható sebességű hajtást (VSD), amivel legalább 10 évvel meghosszabbítja a hamptoni (Virginia állam) Langley Kutatóközpontban található National Transonic Facility (NTF) elnevezésű szélcsatorna élettartamát. A nagy magasságú és a hangsebességhez közeli repülési körülmények közötti szimulálására alkalmas szélcsatornát a repülőgépek teljesítményének és üzemanyag-fogyasztásának optimalizálására használják. Ezt a szélcsatornát használták korábban a Boeing 777-es, az űrsikló és gyorsítórakétájának tesztelésére is.
Így készüljünk az ünnepi online-rohamra
Az ünnepi szezon közeledtével egyre többen böngészik a webáruházak kínálatát. A korábbi évek tapasztalatai alapján karácsony előtt többszörösére emelkedik a rendelések mennyisége, különösen a Black Friday-t követően. A futárszolgálatok is készülnek az év legforgalmasabb időszakára.