NetIQ Access Review: górcső alatt a jogosultságok
A NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet bejelentette, hogy elérhetővé vált a NetIQ Access Review 1.0. A megoldás a személyazonosság-kezelési megoldások képességeit kiegészítve lehetővé teszi a hozzáférések felülvizsgálatát és hitelesítését. A termék segítségével az informatikai szakemberek rendszeresen és soron kívül is megvizsgálhatják a jogosultságokat, valamint ellenőrizhetik, hogy a jóváhagyott és a ténylegesen érvényben lévő hozzáférések megegyeznek-e. A vállalatok így biztosíthatják, hogy minden alkalmazott csak olyan adatokhoz és alkalmazásokhoz férjen hozzá, amelyekre valóban szüksége van a napi munka során.
A jelentősebb jogi és compliance szabályozások, például az állami és önkormányzati szervek elektronikus információbiztonságáról szóló 2013 évi L. törvény, valamint a HIPAA, a Sarbanes-Oxley és a PCI előírják, hogy a felhasználóknak a munkakörüknek megfelelő hozzáférésekkel kell rendelkezniük a vállalat informatikai rendszereiben, és ezzel kapcsolatban rendszeres ellenőrzéseket kell végezni. A szervezetek ezt úgy tudják biztosítani, ha rendszeresen felülvizsgálják a jogosultságokat. Az ellenőrzésekkel ugyanakkor nem csupán a kapcsolódó követelmények betartását biztosíthatják, hanem a biztonságot is növelik.
A NetIQ Access Review segíti a vállalatokat a felülvizsgálati és ellenőrzési folyamat bevezetésében, kezelésében és automatizálásában egyaránt. Lehetővé teszi az informatikai szakemberek és a menedzserek számára, hogy egyszerűen, egy helyen gyűjtsenek össze minden, a felhasználókhoz és a jogosultságokhoz kapcsolódó információt, illetve meggyőződjenek arról, hogy minden felhasználó kizárólag a munkaköréhez szükséges hozzáférési szintekkel rendelkezik.
Az eszköz képes kockázati szintek alapján rangsorolni a felülvizsgálatokat, így az informatikai szakemberek szükség esetén csökkenthetik a vizsgálandó jogosultságok számát, és leszűkíthetik az ellenőrzést azokra a felhasználói csoportokra, alkalmazásokra vagy engedélyekre, amelyek meghaladnak egy bizonyos kockázati küszöbértéket.
A megoldás képes több különböző alkalmazásból és adatforrásból összegyűjteni a kapcsolódó információkat. A termék a rendszeres felülvizsgálatok mellett továbbá alkalomszerű, soron kívüli ellenőrzésekre is használható, amire például egy alkalmazott távozásakor lehet szükség.
A NetIQ Access Review ezen kívül lehetővé teszi az ellenőrzéseket végző személyek számára, hogy a saját közvetlen jelentéseikhez szükséges jogosultságokat is áttekintsék. Az ellenőrzéshez használható felülvizsgálat elkészíthető az összes alkalmazottról vagy csak egy bizonyos felhasználói csoportról, illetve egyes alkalmazásokról és engedélyekről is.
A NetIQ Access Review már elérhető.
Kapcsolódó cikkek
- A SUSE megoldásai elérhetők a SAP HANA platformon
- Lebegő igazolványkép az okmányhamisítók ellen
- Használjuk ki a rendszerfelügyeleti megoldások összes előnyét!
- NetIQ PlateSpin Forge 4: jolly joker az informatikai szolgáltatások védelmére
- A SUSE privát felhőben is állja a sarat
- NetIQ CloudAccess 2.0: biztonságos, egypontos bejelentkezés több száz felhőszolgáltatásba
- A kaméleon a Google felhőjébe költözött
- NetIQ Sentinel 7.2: új eszközök az őrangyal fegyvertárában
- SUSE kGraft: nincs megállás
- GroupWise 2014: hatékony, biztonságos munkavégzés bárhonnan, bármikor
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.