Új komplex digitális szövettani mikroszkópot fejlesztett egy magyar cég
A jelenlegi fluoreszcens mikroszkópoknál jobb felbontású, a feladatokat gyorsabban, pontosabban elvégző komplex fluoreszcens digitális szövettani mikroszkópot fejlesztett a 3D Histech Kft.
A mintegy 276 millió forint összköltségű fejlesztés önrésze 180 millió forint volt, 96,64 millió forint uniós pályázati támogatást nyert el, és 2014. márciusában fejeződött be - tájékoztatott a cég az MTI érdeklődésére.
A 3D Histech Kft. 1991-ben alakult családi vállalkozásként, jelenleg 102 embert foglalkoztat. Orvosi műszerek fejlesztésével és gyártásával foglalkozik, ezen belül a patológusok számára készít digitális mikroszkópokat, amelyeket a világ 42 országára kiterjedő értékesítői hálózatán keresztül juttat el a vevőinek. A projekt keretében kifejlesztett mikroszkópot is a disztribútorai segítségével fogja értékesíteni - közölte a cég az MTI kérdésére.
Kapcsolódó cikkek
- A Földre visszatérni képes holdszondát indít Kína
- Hongkongban fejlesztik a világ legpontosabb arcfelismerő rendszerét
- A cápaviselkedésbe enged bepillantást egy levadászott robotkamera
- Okostelefonnal fejtették meg a boldogság titkát
- Magát rakja össze az origami ihlette új robot
- Két éve landolt a Curiosity
- Őslénytani leletek 3D-s térképe készül az iharkúti ásatások nyomán
- Beszédfelismerésen alapuló gyógyszerajánló rendszert fejleszt két magyar cég
- Egész idő alatt rosszul értelmeztük a kvantummechanikát?
- Bárhol kinyomtatható bionikus kezet fejleszt a GE mérnöke
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.