Hat SUSE tanács a privát felhő kialakításához
Egy friss kutatás szerint az elmúlt évben 20%-kal nőtt a privát felhők piaca, és 40-50 százalékos növekedés várható az elkövetkező néhány évben. A tendencia érthető, hiszen a privátfelhő-környezet testre szabható, nagyobb biztonságot kínál, és a compliance követelmények teljesítéséhez is megfelelőbb. De hogyan fogjon hozzá egy vállalat a privát felhő kialakításához, illetve a felhőbe mozgatáshoz? Ebben segít néhány tanáccsal a NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet, a téma egyik hazai szakértője.
1. Nyílt platform = számtalan előny
Az első feladat értelemszerűen a felhőplatform kiválasztása. Ennek során érdemes megvizsgálni a nyílt forráskódú szoftverek nyújtotta előnyöket és lehetőségeket is, ugyanis az open source közösség a felhő terén is rendkívül aktív. Az egyik leggyorsabban növekvő nyílt forráskódú kezdeményezés az OpenStack, amelynek célja jól méretezhető, egyszerűen használható és számos funkciót kínáló felhőmegoldások létrehozása.
A projekt komoly iparági támogatásnak örvend, és széles, aktív fejlesztői közösséggel működik, amely az összevont erőfeszítéseknek köszönhetően hosszú távon minden versenytársnál nagyobb innovációra képes. A szállítófüggetlen iparági célok megvalósulásáról és a hosszú távú fenntarthatóság megőrzéséről a kezdeményezést működtető és felügyelő OpenStack alapítvány gondoskodik.
2. Figyeljünk a támogatásra és a kompatibilitásra!
Több olyan felhőplatform is létezik, amely az OpenStack projekten alapul, ezért minden szervezet válogathat a saját igényeinek megfelelően. Érdemes olyan gyártó szoftverét választani, amely komoly tapasztalattal rendelkezik a nyílt forráskódú szoftverek vállalati alkalmazása terén, valamint az így létrehozott termékek támogatásában. Ilyen jellegű, állandóan elérhető, vállalati szintű támogatási szolgáltatást biztosít például a húszéves tapasztalattal bíró SUSE a saját, OpenStack-re épülő megoldása, a SUSE Cloud mellé.
Fontos továbbá, hogy a kiválasztott megoldás együttműködjön a meglévő rendszereinkkel, így nem lesz szükség további új beszerzésekre. A SUSE Cloud telepíthető az általános, szabványos x86 hardverelemekre, és integrálható a SUSE nagyvállalati környezethez igazodó felügyeleti termékeivel, továbbá számos tanúsított szoftver és hardver érhető el hozzá.
3. Használjuk ki a hibrid rendszerek előnyeit!
Előfordulhat, hogy a vállalati igények úgy kívánják, hogy nyilvános és privát felhőt is használjunk egyszerre. Például a bizalmas adatokat privát felhőben szeretnénk tárolni, a felhasználók számára azonban a publikus felhőben akarjuk elérhetővé tenni a szolgáltatásokat.
Ez egyszerűen kivitelezhető a megfelelő eszközök használatával. A SUSE például számos vezető felhőszolgáltatóval együttműködik annak érdekében, hogy a közös ügyfelek a vállalati szolgáltatásokat a nyilvános és a privát felhőkben is használhassák. A SUSE Cloud ráadásul integrálható a SUSE nagyvállalati környezethez igazodó felügyeleti termékeivel, ezért a SUSE Studio segítségével egyszerűen telepíthetők és karbantarthatók az alkalmazások a SUSE Cloud rendszerekben, a szolgáltatások pedig átfogóan felügyelhetők a SUSE Manager segítségével a privát és nyilvános felhőkben egyaránt.
4. Fejlesszük meglévő környezeteinket!
A megfelelő eszközök arra is lehetőséget biztosítanak, hogy új privátfelhő-környezet kialakítása helyett a meglévő infrastruktúránkat fejlesszük tovább és egészítsük ki felhőalapú megoldásokkal, vagy heterogén környezetet építsünk ki. Ezzel a teljesítményt és a licencköltségeket egyaránt optimalizálhatjuk.
Ezekben a feladatokban is hatékony segítséget nyújt a SUSE Cloud, amely vegyes hypervisor környezetek működtetését teszi lehetővé. A megoldás több hypervisor technológiát támogat, beleértve a KVM, a Xen, a Microsoft Hyper-V rendszereket és a VMware vCenter integráción keresztül a VMware ESXi megoldást is. A SUSE portfólióban ráadásul a szolgáltatások felhőbe migrálásához is megtalálhatók a szükséges eszközök.
5. Ne feledkezzünk meg a felügyeletről és a biztonságról!
A privát felhő bevezetéséhez szorosan hozzátartoznak a biztonsági megoldások, amelyekről szintén gondoskodnunk kell. A privát felhők biztonságának fenntartásához a NetIQ CloudAccess megoldást ajánlja a Magyarországi Képviselet. A termék biztonságos alkalmazáselérést tesz lehetővé a cégen belülről és kívülről egyaránt, mivel egypontos bejelentkezést kínál a szolgáltatásokhoz, a hozzáféréseket pedig naplózza. A fejlett hozzáférés-kezelési motor segítségével automatikusan létrehozhatók és kezelhetők a felhőalkalmazásokhoz kapcsolódó felhasználói fiókok.
6. Kérjünk szakértői segítséget!
Amennyiben nem vagyunk pontosan tisztában azzal, hogy a saját szervezetünk igényei milyen funkciókat kívánnak, és milyen további kiegészítő megoldásokkal tehetjük hatékonnyá, illetve biztonságossá privátfelhő-környezetünk működését, forduljunk szakértőhöz!
A NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet portfóliójában minden szükséges szoftver megtalálható a felhőkörnyezetek kiépítéséhez, felügyeletéhez és működtetéséhez, amelyek mellé a cég vállalati szintű támogatást is biztosít. Ezáltal bármilyen szervezet számára képes támogatást nyújtatni egy teljes felhőstratégia megtervezéséhez és kivitelezéséhez.
Kapcsolódó cikkek
- Új Canon PIXMA és CanoScan készülékek: nyomtatás felhőből, szkennelés felhőbe
- SUSE Cloud 4: OpenStack alapú privát felhő VMware támogatással
- Négy tanács a kibertámadások elleni védekezéshez
- Megjelent az első, SUSE Cloud-alapú hibrid,felhőmegoldás
- Kockázati tényezők a felhőszolgáltatásoknál
- Felhőn száguld az SAP
- 1 terabyte felhőtárhelyet ad a Microsoft
- SAP: teljes pénzügyi megoldás a felhőből
- A SUSE privát felhőben is állja a sarat
- Felhőből is elérhetőek az SAP analitikai megoldásai
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.