Közel negyedével 1,25 milliárdra nő az idén az okostelefonok értékesítése
Az idén 23,8 százalékkal 1,252 milliárdra nő az okostelefonok világpiaci értékesítése a tavalyi 1,01 milliárdról. A növekedés elsősorban a feltörekvő piaci keresletre támaszkodik, a fejlett régiók keresletének növekedési üteme lassul, részesedése pedig a világpiaci forgalomból idővel csökken - írja az International Data Corporation (IDC) informatikai és távközlési piackutató vállalat negyedéves tanulmánya.
Az arány 2018-ra még inkább a fejlődő piacok javára tolódik el. Az 1,839 milliárd darabos 2014-re becsült eladási számból 1,462 milliárd jut majd a fejlődő régiókra, az összes 79,5 százaléka és 376,3 millió a fejlett régiókra, az összes 20,5 százaléka. Ezek az eladási számok a fejlett régiókban 2018-ig évi 3,6 százalékos, a fejlődő régiókban pedig évi 16,0 százalékos átlagos növekedési ütemnek felelnek meg.
A fejlett piacokon azonban 400 dollár felett lesz a készülékek átlagos értékesítési ára, a fejlődő térségekben viszont 250 dollárnál kevesebb.
Az IDC szerint az elkövetkező években emelkedni fog a nagyobb méretű okostelefonok részaránya az értékesítésekben. Az 5,5 és 7,0 hüvelyk közötti képernyőátmérővel rendelkező, úgynevezett "phablet" készülékek részaránya az idén 14,0 százalék, 2018-ban viszont már 32,2 százalék lesz.
Kapcsolódó cikkek
- Több mint 300 millió okostelefon fogyott a második negyedévben
- Kínában a Xiaomi letaszította a trónról a Samsungot
- Nő az üzleti szféra érdekeltsége az okostelefonok piacán
- IDC: jobbak az idei PC-eladások a vártnál
- Ericsson: 2015-re több mobil-előfizetés lesz, mint ahány lakosa van a Földnek
- Majdnem minden tízéves internetezik Németországban
- IDC: az új technológiák teljesen átalakítják a vállalati informatikát
- Interaktívak és hiperaktívak a tévé előtt
- Az Android mindent visz
- 2 éve először csökkentek a telefon eladások Kínában
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.