NetIQ CloudAccess 2.1: megújult, egypontos bejelentkezés a felhőszolgáltatásokba
A NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet bejelentette, hogy elérhetővé vált a NetIQ CloudAccess 2.1. A legújabb kiadás a felhasználók számára önkiszolgáló jelszó-helyreállítást, az informatikai szakemberek számára pedig teljes körű fiókkezelést kínál, emellett integrálható a NetIQ különféle autentikációs módszereket egyszerre kezelő hitelesítési keretrendszerével.
Megérkezett a NetIQ Cloud Access szolgáltatás legújabb, 2.1-es verziója. A megoldás segítségével a vállalatok biztonságos és menedzselt hozzáférést biztosíthatnak az alkalmazottak számára a felhőben működő szoftverszolgáltatásokhoz (SaaS). Az eszköz a szervezet meglévő biztonsági és hozzáférési irányelveit alkalmazza a felhőszolgáltatások esetében is, ezáltal fenntartja a vállalati adatok és erőforrások védelmét. A legújabb verzió többek között önkiszolgáló jelszó-helyreállítást, teljes körű fiókkezelést és többfaktoros autentikációt tesz lehetővé.
Hargitai Zsolt, a Magyarországi Képviselet üzletfejlesztési vezetője elmondta, hogy egyre több vállalatnál ismerik fel és használják ki a felhőben, szoftverszolgáltatás (SaaS) keretében elérhető üzleti alkalmazások előnyeit. Érdemes figyelmet fordítani a hozzáférések felügyeletére is. Erre nyújt hatékony megoldást a NetIQ CloudAccess, amely több száz felhőszolgáltatáshoz kínál biztonságos, egypontos bejelentkezést. Az új változat ráadásul még egyszerűbb használatot biztosít a felhasználók számára, például elfelejtett jelszavaikat mostantól egyszerűen, önállóan is helyreállíthatják.
Az egypontos bejelentkezést kínáló virtuális készülék segítségével az informatikai részleg visszanyeri a kontrollt a hozzáférések felett, mivel bevezetése után a felhasználók csak ezen keresztül tudják elérni a felhőben működő alkalmazásokat. A megoldás révén az IT-szakemberek egyszerűen és gyorsan oszthatják ki vagy szüntethetik meg a hozzáféréseket a szoftverszolgáltatásokhoz, és egyúttal azok használatát is képesek mérni.
A felhasználók ugyanakkor kényelmesen hozzáférnek a legnépszerűbb felhőszolgáltatásokhoz, hiszen az egypontos bejelentkezésnek köszönhetően nem kell észben tartaniuk az összes különböző fiókhoz tartozó felhasználónevet és jelszót. A termék használatával a vállalat alkalmazottai bármikor, bárhonnan és bármilyen eszközről egyszerűen elérik a munkájukhoz szükséges információkat és eszközöket, miközben a biztonsági és megfelelőségi előírásoknak is meg tudnak felelni.
A CloudAccess legújabb kiadása önkiszolgáló jelszó-helyreállítást kínál, ezért a felhasználóknak abban az esetben sem kell a helpdesk részleghez fordulniuk segítségért, ha elfelejtenék az egypontos bejelentkezéshez szükséges jelszavukat. A megoldás továbbá többfaktoros autentikációt nyújt, lehetővé téve az egyszer használatos jelszavak alkalmazását, valamint integrálható a NetIQ Advanced Authentication Framework hitelesítési keretrendszerrel. Ez utóbbi segítségével egy helyen kezelhető és felügyelhető a szervezet összes autentikációs eszköze.
A 2.1 változat teljes körű fiókkezelést kínál a legnépszerűbb SaaS platformokon, beleértve a fiókok létrehozását és automatikus megszüntetését, illetve a hozzáférések felügyeletét bizonyos alkalmazásokhoz és szolgáltatásokhoz. A termék ezenkívül biztonságos hozzáférést garantáló, ellenőrzött csatolót tartalmaz több száz felhőszolgáltatáshoz, köztük a Microsoft Office 365, a Google Apps és a Salesforce megoldásokhoz.
A NetIQ CloudAccess 2.1 már elérhető.
Kapcsolódó cikkek
- Mennyire használják az emberek az Apple Payt?
- Hazánkba érkezett az Epson Moverio BT-200 okosszemüvege
- Okos üzlet okoseszközökkel
- Új frekvenciákat kapott a Telenor
- A Toshiba a Gartner Symposium ITXPO-n
- A komplexitás egyszerűsítése az SAP víziója
- Novell Filr és iPrint a mobilnyomtatás szolgálatában
- Hat SUSE tanács a privát felhő kialakításához
- A cloud egy darwini mutáció: csak a legrátermettebbek maradhatnak fenn
- SUSE Cloud 4: OpenStack alapú privát felhő VMware támogatással
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.