Új távlatok a videó-biztonsági megoldások területén
Lezárult a Young B.T.S. Kft. „A rendszerbe csatolt (IP) kamerák képein az emberi arcokat nagy pontossággal felismerni és azonosítani képes szoftver és eszköz fejlesztése” című kutatás-fejlesztési projektje. A WhatsON újgenerációs videórendszer a lakosságnak és az iparnak egyaránt használható, speciális képességű videó megfigyelést és elemzést tesz lehetővé.
A Young B.T.S. Kft. egy új videómegfigyelő rendszert fejlesztett ki. A WhatsON névre hallgató rendszer az Európai Regionális Fejlesztési Alap támogatásával valósult meg. A 2013 júliusában elindult fejlesztés eredményeként mind a lakossági, mind az üzleti felhasználók egyedi képfeldolgozási képességű hardver és szoftver rendszerhez juthatnak hozzá.
A mai videó rögzítő (NVS) rendszerek között kevés olyan fejlett megoldás van, ami képes többféle ügyféligénynek is megfelelni. Léteznek csupán rögzítő rendszerek, melyek semmilyen intelligenciával nem rendelkeznek, ám ezek mára elavultak. Az intelligens rögzítők piacán több tíz képfeldolgozó tulajdonsággal is bíró szoftvert találhatunk, de közülük kevés képes valóban intelligens keresésre vagy akár arcfelismerésre.
A Young B.T.S. Kft. projektjének célja egy olyan egyedi képfeldolgozásra és HW/SW megoldásra épülő videó megfigyelőrendszer kifejlesztése volt, amely nagy hatékonysággal tudja a beérkező nagyfelbontású videó folyamokat elemezni és biztonságosan letárolni. A másik egyedi vonás a központi egység felhő alapú architektúrája, melynek köszönhetően versenyképes SaaS (Szoftver, mint szolgáltatás) alapú szolgáltatás is nyújtható. A projekt keretében kifejlesztett WhatsON univerzálisan használható rendszer tanuló funkciókkal és tanítható képességekkel, a meglévő szabványokra építkezve. Így született meg egy jól skálázható, moduláris felépítésű, gyártó független megoldás, mely képes az elhagyott tárgyak érzékelésére, az objektumok követésére, valamint személyek észlelésére és arcfelismerésre is.
A fejlesztésnek köszönhetően a vállalatok és a lakosság számára is elérhetővé vált a nagyfelbontású és intelligens videó megfigyelés. Az erre épülő szolgáltatások (pl.: marketing célú tömegelemzés, arc alapú azonosítás/követés, intelligens eseménydetektálás) olyan lehetőségeket biztosítanak, melyek ma még csak néhány, nagyon magas árfekvésű rendszerben érhetőek el.
Kapcsolódó cikkek
- Új őrület a YouTube-on – telefontok lufiból [Videó]
- Új funkcióval frissült a Vine
- Franciaország drónelhárító rendszert fejleszt ki
- Jelnyelvi videótolmácsolással bővülnek a WEBBeteg egyes cikkei
- Közös fejlesztés a Neptun és az SAP szoftverek gyártóitól
- Szemmel vezérelhető egér mozgáskorlátozottak számára
- Online filmterveket finanszíroz a Médiatanács
- Mesterséges intelligenciával segíti az ügyfélkezelést a Xerox
- Katasztrófa esetén a Facebook értesíti a barátokat, rokonokat
- Megkezdődött az Alba Volán elektronikus utastájékoztatási rendszerének tesztüzeme
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.