Integrált NetIQ-Cisco termékek, biztonságosabb hálózatok
A NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet bejelentette, hogy a NetIQ Sentinel 7.2 szoftver elnyerte a Cisco kompatibilitási tanúsítványát, mivel mostantól integrálható a Cisco Identity Services Engine (ISE) szoftverrel. A két gyártó termékeinek integrálása révén az informatikai szakemberek gyorsabban észlelhetik a gyanús tevékenységeket és fenyegetéseket a szervezet rendszereiben.
Az IT-biztonsági szakemberek munkájához elengedhetetlen, hogy átlássák a felhasználói tevékenységeket és azok környezetét. Csak így tudják meghatározni, hogy az egyes műveletek megfelelnek-e a szabályoknak, vagy biztonsági kockázatot jelentenek-e. A NetIQ Sentinel 7.2 biztonsági információ- és eseménykezelési (SIEM) platform biztosítja az ehhez szükséges eszközöket, beleértve a rendszer naplóadatainak begyűjtését, megfigyelését és elemzését.
A szoftver ezen túlmenően a személyazonossági információkat is integrálja a biztonsági megfigyelési adatok közé, így jól átlátható és mindenre kiterjedő biztonsági információt nyújt. Az összegyűjtött információk alapján a szakemberek rövid idő alatt képesek eldöntetni, hogy az adott felhasználói tevékenységek szokatlannak számítanak-e, és kockázatot jelentenek-e, vagy összeegyeztethetőek az üzleti tevékenységgel. Ezzel gyorsabban azonosíthatók a potenciális külső vagy belső fenyegetések.
A NetIQ Sentinel 7.2 a Cisco ISE szoftverével együttműködve olyan „személyazonossági környezetet” nyújt a hálózati és biztonsági elemzők számára, amely segítségével gyorsan felmérhetik a biztonsági események jelentőségét a vállalat hálózataiban, csökkentve az észleléshez, felméréshez és a reagáláshoz szükséges időt.
A Cisco Identity Services Engine egy biztonsági házirendeket kezelő platform, amely egyszerűsíti és automatizálja a hozzáférések felügyeletét és a biztonsági előírások betartását a vezetékes, vezeték nélküli és VPN kapcsolatok esetében egyaránt. A megoldás valós idejű adatokat gyűjt a hálózatokról, felhasználókról, eszközökről és azok helyéről. Az így gyűjtött információk a NetIQ Sentinel képességeivel és adataival kiegészítve hatékonyan segítik a gyanús és kockázatos tevékenységek felderítését a szervezeteknél.
Kapcsolódó cikkek
- Munkavállalók és az IT biztonság: tudatos, jó szándékú, felelőtlen, cinikus
- Négy tanács a biztonsági stratégia korszerűsítéséhez
- Megelőzi az adatszivárgást a Novell új virtualizációs eszköze
- A Cisco fenyegetés-központú tűzfalakat mutatott be
- Új NetIQ PlateSpin termékcsalád: all in one megoldás a katasztrófa utáni helyreállításhoz
- IoT: új biztonsági problémát jelent a hálózatba kapcsolt eszközök terjedése
- NetIQ Change Guardian 4.1: még nagyobb biztonságban a kritikus adatok
- Továbbra is a Java a legsebezhetőbb programozási nyelv
- NetIQ Privileged User Manager: kiemelt figyelem a kiemelt felhasználókon
- Hogyan kerülhetünk közelebb öt kérdéssel a hatékony kiberbiztonsághoz
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új fejezet a Galaxy AI fejlesztéseinek történetében
A Samsung új szintre emeli a mobilélményeket a Galaxy eszközök mesterséges intelligenciával támogatott személyre szabhatóságával. Az adatvédelemre épülő One UI 7 szoftverfrissítés és az új Now Bar funkció a hatékonyság mellett könnyebben kezelhető mindennapokat is ígér. Az AI-alapú újítások pedig úgy segíthetnek a felhasználóknak, hogy közben megőrzik a személyes adataik biztonságát.
Tekintélyes terjedelemmel debütált a jubileumi kiadvány: bemutatták a 30. Logisztikai Évkönyvet
December 16-án az UniZone BGE Hallgatói Centrumban debütált a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) jubileumi Logisztikai Évkönyve, amely a hazai logisztikai szektor egyik legmagasabb szintű tudományos szakmai kiadványa. Az MTA által DOI-számmal is ellátott idei kötetben, ez évben több mint 400 oldal terjedelemben, összesen 27 tanulmány kapott helyet.
Jelentős beruházással pörgeti fel az adatközponti megoldások gyártását a Schneider Electric
Az eddigi 7 ezerről 12 ezer négyzetméterre növelte előregyártott adatközponti rendszereket készítő barcelonai üzeme méretét a Schneider Electric. Az Omdia elemzése szerint az előregyártott moduláris adatközpont-rendszerek globális forgalma 2027-ben elérheti a 8,6 milliárd dollárt.