Közösségi portál indult az UR-robotok tartozékainak és perifériáinak
UR Caps néven elindult a könnyűipari robotok „közösségi portálja”. A dán Universal Robots által létre platform lehetőséget kínál az UR5 és UR10 robotok kiegészítőivel kapcsolatos kereslet és kínálat közvetlen találkozására, a felhasználók és fejlesztők által alkotott tartozékok megvásárlására. Az anyavállalat nem tesz szert profitra az értékesítésekből.
Az UR Caps (a Caps a capabilities – képességek – angol szó rövidítése) elindításával új, innovatív felületet hozott létre az Universal Robots, melyet akár a könnyűipari robotok közösségi platformjának is nevezhetünk. Akár az alkalmazások az okostelefonoknak, olyan a Caps a robotoknak; hasznos tartozékok, hardverek és szoftverek, melyek kiterjesztik az UR5 és UR10 robotok lehetőségeit a különböző feladatok ellátásában. Mindeközben az Universal Robots nem tesz szert nyereségre az eladásokból.
Több hetes időmegtakarítás
Az UR Caps egy új platform, ahol a viszonteladók és a robotok telepítését végző vállalatok az UR-felhasználóknál már sikeresen alkalmazott tartozékokat mutathatnak be. A honlapról bármely beszállító, aki készített már az UR5 vagy UR10 robot számára megfelelőnek bizonyult tartozékot vagy más megoldást, letöltheti a jelentkezési lapot, melyet követően megindul a párbeszéd az anyavállalattal. Ha az Universal Robots engedélyezte a javaslatot, a beszállítók a honlapon keresztül már közvetlenül az érdeklődő vásárlóknak kínálhatják terméküket – azokban az országokban, ahol a Caps termékei megvásárolhatók.
Az első, már elérhető UR Caps-termékek munkapadok, képfeldolgozási megoldások, kábelek, kapcsok és fogóvégződések kombinációi. Az első 24, a szolgáltatás honlapján megtalálható Caps már átment egy próbaintegrációs teszten. Utóbbi azt jelenti, megfeleltek annak az alapkövetelménynek, hogy minden UR Caps eszköznek bizonyítania kell megfelelőségét az iparágon belül.
„A gyors és fájdalommentes végrehajtás és az állandó rendelkezésre állás a globális ipar alfája és Omegája. Az UR Caps-eszközök választásával viszonteladó és végfelhasználó is kiszámíthatóságot és garanciát kap az alkalmazott termék kezdetektől való működésére. Az UR Caps heteket, akár hónapokat spórolhat a koncepciótól a működésig terjedő folyamatban. Ha egy robot telepítése problémás, bonyolult lehet meghatározni a hiba forrását. Az UR Caps lehetővé teszi teljesítményt igazolt robotkarvégződések és más tartozékok kombinációjának kiválasztását már a kezdetektől, megelőzve a késlekedést és a probléma súlyosbodását.” – magyarázza Esben Østergaard, az Universal Robots műszaki vezetője.
Szabad platform a bizonyított ötleteknek
Az UR Caps üzleti modellje egyszerű és átlátható – egy olyan platform, ahol viszonteladók, telepítők és beszállítók olyan tartozékokat osztanak meg egymással, melyek UR-végfelhasználók alkalmazásában már sikeresen működnek. Mindehhez a honlapon működő szűrő funkció további segítséget nyújt; lehetővé teszi az UR Caps-termékek különböző paraméterek alapján történő szortírozását.
Az UR Caps előnyei:
- Rövidebb átfutási idő a robotok alkalmazásáig.
- Alacsonyabb projektkockázat.
- Kiszámíthatóbb projektköltség és –idő.
- Hozzáférés jól működő, bizonyított technológiához.
- Tudásmegosztás.
- Inspiráló új alkalmazások.
- Bizalomépítés az előre gyártott termékekkel kapcsolatban
Az anyacég, az Universal Robots eközben semmilyen nyereségre nem tesz szert az UR Caps felületén lebonyolított értékesítések után. Az eladás egyetlen feltétele, hogy az ügyfelek hazájuk valamely hivatalos UR-viszonteladójától vásárolják meg a robotokat.
Kapcsolódó cikkek
- Változásban a világ és az irányadó robotikai normák
- Gondolatátvitel jöhet már 2020 előtt
- IoT platformot fejleszt az Intel
- Stephen Hawking: elvesztjük a gépek ellen vívott háborút
- Pókerező robotok az NNG versenyén
- Életmentésre is alkalmas lesz egy új gepárdrobot
- Robotokkal és drónokkal árasztja el a világot a CES 2015
- Mesterséges intelligenciát kutat a Vicarious
- Magyar lányok versenyeznek a világ vezető robotika versenyén
- Eltűnt a „free” szó az App Store-ból
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.