A Dell tovább bővíti nyílt hálózatkezelési kezdeményezését

forrás: Prím Online, 2015. január 30. 16:54

A Dell bejelentette, hogy nyílt hálózatkezelési kezdeményezését a Midokura, globális hálózatvirtualizációs vállalat megoldásaival bővíti.  A megállapodás egy közös piacra lépési programot tartalmaz, ellenőrzött referenciaarchitektúrával és globális forgalmazói megállapodással.

A Dell és a Midokura


Az együttműködés értelmében a Midokura Enterprise MidoNet szoftver elérhető lesz a Dell eszközeihez. A szoftver olyan hálózatvirtualizációs funkciókat biztosít OpenStack megoldáshoz, melyek lehetővé teszik a nagyvállalati ügyfelek és a szolgáltatók számára, hogy nyílt technológiákra épülő, rugalmas felhőalapú hálózatkezelési infrastruktúrát alakítsanak ki. Mivel az iparág egyre inkább a hardver- és szoftverelemek szétválasztása felé halad, az ügyfeleknek különféle nyílt technológiákra van szükségük. A Dell nyílt hálózati kapcsolói és a szabványoknak megfelelő x86-alapú szerverei ezért a modern adatközpont alapját képezik.

 



A MidoNet egy szoftveralapú, nagymértékben elosztott hálózatvirtualizációs rendszer, amely lehetővé teszi a szolgáltatók és nagyvállalatok számára, hogy hatékonyabban menedzselhető és felügyelhető, rugalmasabb virtuális hálózatokat alakítsanak ki. A MidoNet az iparági szabványok és a meglévő infrastruktúra kihasználásával biztosítja az agilitást és a méretezhetőséget, miközben segít csökkenteni a költségeket.

A Dell, a Midokura és a Cumulus Networks

 

A Dell és a Cumulus Networks 2014 januárjában jelentette be együttműködését. Olyan közös megoldásokat biztosítanak az ügyfelek számára az adatközponti hálózatkezelésben, amelyek megfizethető kapacitást és magas szintű hatékonyságot tesznek lehetővé. A Cumulus® Linux® operációs rendszer és a MidoNet szoftver segítségével a Dell a nyílt hálózati kapcsolóival átfogó virtualizációs megoldásokat kínál a szoftveralapú adatközpontokhoz.


A Cumulus Linux a nyílt hálózatok operációs rendszereként jelentős szerepet tölt be a szoftverközpontú működésre áttérő, különböző méretű vállalatok életében. Ez a rendszer egyszerűbbé és megfizethetőbbé teszi a modern adatközpontok kialakítását, felügyeletét és automatizálását.


A Dell, a Cumulus Networks és a Midokura megoldásai a szolgáltatók és nagyvállalati ügyfelek egyre nagyobb köre számára teszik lehetővé a méretezhető virtuális hálózatok kialakítását, amellyel percek alatt csatlakozhatnak a terhelésekhez. A Midokura Enterprise MidoNet szoftver maximálisan kihasználja a Dell switchekben rejlő lehetőségeket, így megkönnyíti az adatkapcsolat fenntartását a virtuális és hagyományos eszközök, mint például a nagy teljesítményt igénylő adatbázisok, az e-mail szerverek és a meglévő rendszerek között.

 

A Gartner bemutatja a „Brite Box” switch megoldásokat


A Gartner iparági elemző vállalat a közelmúltban tette közzé a „The Future of Data Centre Network Switches Looks ’Brite’” (Az adatközponti hálózati kapcsolók „fényes” jövője a „Brite”) című tanulmányát. „A kutatásban a Gartner bevezeti a ’brite box’ (vagy ’brite label’) switch kifejezést, amely a hálózati kapcsolás egy új formáját jelenti. A megoldást a rendkívüli méretű szervezetek ihlették. A white-box kapcsolási technológia felkeltette az „A típusú” szervezetek érdeklődését, azonban a jelentős kihívások miatt sokan meghátráltak. Ennek eredményeképpen a hálózati kapcsolás egy új stílusa jött létre, amelyre a Gartner „brite box kapcsolás” néven hivatkozik. Ez a megközelítés lényegében „megfelezi a különbséget” a hagyományos és a white-box kapcsolás között.”


A Gartner hozzátette: „Az informatikai döntéshozók a ’brite box’ kapcsolók használatával csökkenthetik a költségeket, javíthatják a felügyeletet, és biztosíthatják a hosszú távú innováció alapjait”.

 

A Dell nyílt hálózatkezelési kezdeményezése


A Dell az ügyfelek egyedi igényeinek megfelelően egy olyan nyílt ökoszisztémát alakít ki, amely piacvezető szabványos hálózati eszközökkel, operációs rendszerekkel és alkalmazásokkal segíti elő az innovációt. A nyílt hálózatkezelési modell a következő előnyöket biztosítja:


·    A legjobb hálózati megoldások a különböző terhelésekhez, alkalmazásokhoz és egyéb hálózatkezelési igényekhez, beleértve az összehangolást, az automatizálást és a felügyeletet;
·    A közös telepítési és üzemeltetési modellnek köszönhetően az adatközponti erőforrások egységes felügyelete alakítható ki;
·    Biztosítja a gyors szabványalapú innovációt és a nyílt forráskódú adatközpont-megoldások széles választékának elérhetőségét.

 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup

Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.

2024. november 21. 14:56

Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.

2024. november 21. 11:39

A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell

Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.

2024. november 21. 10:12

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01