Snowden: mobiltelefonok kódjait is feltörte az NSA és a brit GCHQ
Az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) és a brit kormány kommunikációs figyelőszolgálata (GCHQ) nagy mennyiségben lopta el mobiltelefonok titkosító kulcsát - derült ki Edward Snowden, az NSA egykori munkatársa által nyilvánosságra hozott újabb információkból, amelyeket a The Intercept közölt.
A portál csütörtökön 2010-ből származó dokumentumokra hivatkozva arról írt, hogy az NSA és az elsősorban elektronikus hírszerzési feladatokat ellátó GCHQ a kártyákat gyártó Gemalto nevű holland vállalatot vette célba, hogy megszerezze a kulcsokat. A SIM-kártyák feltörésével lehetővé vált számukra, hogy észrevétlenül megfigyeljék a felhasználók kommunikációját.
A Gemalto - amely évente mintegy kétmilliárd SIM-kártyát gyárt - rendkívüli aggodalmának adott hangot a hírek hallatán. Paul Beverly, a cég egyik vezetője a The Interceptnek azt mondta, a jelenleg az legfontosabb, hogy felfedjék, miként történhetett a támadás és megakadályozzák, hogy ismét előforduljon.
A GCHQ szóvivője az üggyel kapcsolatban csak annyit közölt, hogy a szolgálat nem kommentálja a tevékenységével kapcsolatos híreket. Az NSA nem reagált.
Kapcsolódó cikkek
- Az IBM megújította a személyes adatok védelmét
- Washington új hírszerző központot hoz létre a kiberfenyegetések ellen
- Feltörték a legnagyobb amerikai társadalombiztosító rendszerét
- Hackerek behatoltak az amerikai külügyminisztérium e-mail-rendszerébe
- Gyanús kibertevékenységet észleltek a Fehér Ház komputerhálózatán
- Nagyon sokba kerülhet a családnak a gyerekek online ténykedése
- Mire jók a sérülékenységi vizsgálatok?
- Négy tanács a biztonsági stratégia korszerűsítéséhez
- Az ismerőseink alkalmazásai is ellophatják az adatainkat
- Ötből egy vállalatnak lopták már el adatait
Biztonság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.