iBlue: okostelefonnal vezérelt kulcs- és távirányítómentes megoldások
Budapesten mutatta be okos kaputechnikai kiegészítőjét és indításgátló termékét az iBlue. A Bluetooth Smart technológián alapuló megoldásokat fejlesztő cég rövid időn belül a gyorsan növekvő okos otthon piaci szegmens meghatározó szereplője kíván lenni.
Okostelefonnal vezérelhető autó biztonságtechnikai és a kaputechnikában használatos hagyományos távirányítók kiváltására hivatott két új terméket mutatott be a svájci központtal és magyarországi gyártási helyszínnel dolgozó okos otthon termékeket fejlesztő iBlue.
Az iBlue Smart Gate és az iBlue Immobilizer a bankkártyáknál használt, 128 bit erősségű titkosítási eljárást alkalmazza a mobilkészülékek és az iBlue eszközök közötti kommunikáció titkosítására. A Smart Gate-be integrált, az Apple által kifejlesztett iBeacon technológiának köszönhetően a kapu megközelítésekor automatikusan felugró értesítés segíti az applikáció kényelmesebb és egyszerűbb kezelését. A termékekhez ingyenesen letölthető applikációk (iBlue Smart Key, iBlue Immobilizer) mind a három nagy mobil platformra – iOS, Android és Windows Phone - elérhetők. A közeljövőben az iBlue termékek a folyamatosan teret nyerő viselhető okoseszközökről is vezérelhetőek lesznek.
A többségi magyar tulajdonban lévő, 2013-ban alapított cég még az idén új termékkel bővíti portfólióját, 3-5 dolgozóval növeli jelenlegi 20 alkalmazottból álló csapatát, valamint befektetői segítséggel újabb fejlesztésbe kezd - közölte Hanák Attila, az iBlue AG magyar-svájci vállalatvállalat cégvezetője.
A vezető elmondta, hogy a vállalat egyelőre két Bluetooth Smart technológián - a 2013 óta megjelent okostelefonok mindegyike rendelkezik ilyennel - alapuló terméket, okostelefonnal vezérelhető autóbiztonság-technikai (indításgátló) és kaputechnikai (ajtó- és kapunyitó) kiegészítőt fejlesztett ki. Ezekből idén a tervek szerint 20 ezer darabot értékesítenek, így a cég első árbevétele elérheti a 3 millió eurót.
A vállalat elsősorban Magyarországon, az Egyesült Királyságban és Németországban terjeszkedik, célja egy több, külön megvásárolható részből összeállítható okosotthonrendszer kialakítása.
A termékek bruttó fogyasztói árai: iBlue Smart Gate: 149 euró, iBlue Immobilizer: 149 euró
Kapcsolódó cikkek
- 2014-ben felére csökkent az Androidra letöltött kártevő programok száma
- Ingyen letölthető az MS-DOS mobil
- Mandela-applikációt mutattak be Dél-Afrikában
- Az idén 40 ezer csekket fizettek be a posta mobilalkalmazásával
- Új magyar app lehet a mobil randi guru
- SM 2015: kórházzá válik az okostelefon
- Jelnyelv oktató mobilalkalmazás nyerte az 1app alkalmazásfejlesztő versenyt
- Mobilalkalmazással hívja fel a figyelmet a tartalmas együttlétre a Durex
- Androidra szánt mobilalkalmazást mutatott be a Kaspersky
- Pénzküldés funkcióval bővült a Facebook Messenger
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.