IVSZ: a hagyományos iparágakat is átalakítja a digitalizáció
A digitalizáció a hagyományos iparágakat is átalakítja, például agráriumot és az építőipart – mondta az Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ) alelnöke szerdán a Vállalati Innováció Konferencián, Budapesten.
A magyar piacról elmondta: az IVSZ tapasztalatai alapján az elmúlt években az informatikai export dinamikusan nő, egyre több nemzetközileg sikeres vállalat jött létre, az infokommunikációs szektor pedig 60 százalékkal bővült három év alatt.
Az alelnök szerint a magyar innovációs sikerekhez szükség van a megfelelő technológiára és annak megismertetése az iparági szakemberekkel. Több, az új technológiákat kiválóan alkalmazó mérnököt kell képezni, mivel még mindig több mint tízezer betöltetlen pozíció van az informatikai területen - mondta. Hozzátette, a megfelelő források biztosítása érdekében fontos a nagyvállalatok mint szakmai befektetők bevonása, valamint a vállalatok állami támogatása a külpiacra jutás érdekében.
A harmadik alkalommal megrendezett konferencián a nagyvállalatok, az innováció és a startup világ kapcsolatát elemző előadások és panelbeszélgetések hallhatók, például arról, miként alakítja át a digitális technológia az üzleti és a privát szférát.
Kapcsolódó cikkek
- Tévhitek miatt terjednek lassan a vállalati felhőszolgáltatások Magyarországon
- Hogyan lehet sikeres egy lány az IT szektorban?
- Öt év múlva a fejlett mobiltechnológia általánossá válik az egész világon
- Sikeres évet zártak a hazai e-kereskedők
- Merkel, Hollande és Juncker az egységes digitális piac kialakítását sürgeti
- Lassul az okostelefon-eladások növekedési üteme
- Új elnökségi tagok az informatikai szövetség élén
- Lassuló növekedés a digitális hirdetési piacon
- Csökkenő keretek és hatékonyabb finanszírozás az IT szektorban
- IVSZ: néhány éven belül megduplázható a szoftverexport
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.