ABB szünetmentes áramforrás működik a föld mélyén
Finnország villamosenergia-ellátása megfizethető, stabil és biztonságos, a politikai környezet nyugodt és kiszámítható. Ezeknek, valamint a kedvező törvényi kereteknek köszönhetően az ország ideális helyszíne a globális adatközpontok létesítésének, és ebben a szektorban a világ egyik legversenyképesebb országa.
Csúcstechnológia a földfelszín alatt
A Ficolo Ulvila-ban épült adatközpontja 8500 m2 alapterületű, föld alatti alagútrendszerben található, amelyet eredetileg a Finn Védelmi Erők alakítottak ki. A geológiai kőzetrétegekbe mélyítve összesen kilenc terem található, melyek mérete 500 és 800 m2 között változik. A termeket egy, vagy megosztva több ügyfél is igénybe veheti.
Az egyes adatközpont-termek egymástól függetlenül üzemelnek, és a kolokációs modellünk azt is lehetővé teszi, hogy az ügyfeleink az igényeik figyelembe vételével központosított vagy osztott adatközpont-megoldások között válasszanak.” - mondta el Seppo Ihalainen, a Ficolo vezérigazgatója a létesítményről.
A villamosenergia-ellátás biztonsága a legfontosabb
Seppo Ihalainen elmondta: “A megbízható villamosenergia-ellátás döntő fontosságú az adatközpontokra szakosodott iparágban. A mi létesítményünknél ideális megoldásnak tekinthető, hogy az energiaellátás biztonságát az ABB UPS rendszere biztosítja. Tartalék energiaforrásként szélturbinával termelt áramot, és diesel generátorokat is használunk. Az általunk kiépített rendszerben az ügyfél szolgáltatásainak működése akkor is zavartalanul folytatódik, ha az ellátó energiahálózatban áramszünet lép fel. "
Energiahatékony megoldás adatközpontokhoz
Az ABB technológiákat, technológiai megoldásokat és professzionális szolgáltatásokat kínál az adatközpontok számára. A hálózati és a fizikai biztonság, valamint a tűz elleni védelem érdekében különböző biztonsági rendszerek épültek ki az ulvilai létesítményben. Az energiahatékonyság, a zöld és a megújuló energia használata, a hulladékhő-visszanyerés mind nagyon fontos szempont az adatközpont működésében. “Folyamatosan működnek hulladékhő-visszanyerési projektek, amelyek Ulvila város energiaellátását támogatják”- mondja Seppo Ihalainen.
A növekedési kilátások nagyszerűek, mivel Finnországban a Ficolo az első adatközpont, amely meghonosította a kolokációs üzleti modellt. A Ficolo agilis üzleti megközelítést alkalmaz; ahol a vevő választja ki az együttműködés körét és mélységét, így a döntésétől függően az IT szolgáltatásait részben vagy egészben is kiszervezheti.
Seppo Ihalainen vezérigazgató azt prognosztizálja, hogy tekintetbe véve az IT- és az üzletkritikus rendszerek gyors növekedését, öt - nyolc éven belül mind a kilenc termet értékesíteni fogják.
A modularitás javítja a használhatóságot
Az ABB a Ficolo-nak moduláris, nagy hatékonyságú DPA UPS rendszert szállított, amely skálázható, így a változó igényekhez könnyen illeszthető. A rendszer megbízhatóságát a kettős konverziós technológia modularitása, és a beépített redundancia garantálja. Az üzem közben cserélhető modulok lehetővé teszik, hogy ne kelljen megszakítani a rendszer üzemét, a javításhoz szükséges időt pedig nagyon lerövidítik. A DPA modul cseréje nem követeli meg, hogy szakmérnök szálljon ki a helyszínre. A DPA modul pedig az ABB szervizéhez kerül kivizsgálásra és javításra.
Az ABB DPA UPS rendszerei akár 96%-os hatékonysággal is tudnak üzemelni.
A villamosenergia-ellátás rendelkezésre állása, megbízhatósága és költsége alapvető fontosságú szempontnak számít az adatközpontok, a kórházak, a médiaszolgáltatók, a telekom szektor és a folyamatautomatizálási ipar számára. Az energiatermelés vagy az energiaellátás terén fellépő esetleges problémák áramszüneteket vagy olyan áramminőségi problémákat idézhetnek elő, mint feszültségesés, feszültségtüske, vagy frekvenciaingadozások és a felharmonikusok. Az UPS rendszerek nélkülözhetetlen szerepet játszanak abban, hogy megvédjék ezeket a kritikus szolgáltatásokat, és minimális szintre szorítsák le a költségeket.
Kapcsolódó cikkek
- Két új ABB elektromos autó gyorstöltőt adtak át Budapesten
- Gyerekjáték lesz okosotthonunk irányítása
- Sok európai hi-tech cég viszi közelebb gyártását a felhasználókhoz
- Az ABB üzembe helyezte a világ első ökohatékony gázzal szigetelt kapcsolóberendezését
- Hogyan védjük meg digitális életünket a villámokkal szemben?
- Új Eaton UPS-ek virtualizált környezethez
- Hulladékból energiát ABB technológiával
- Nyílt forráskódú okosotthon szoftvert fejleszt az ABB, a Bosch és a Cisco
- Mesterséges intelligenciát kutat a Vicarious
- YuMi, az emberek és robotok jövőbeni együttműködésének a hírnöke
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.