Ennyire férfias még egy fúró sem volt
A Milwaukee új „FUEL 2” vezeték nélküli fúró- és ütvefúró csavarozói helytállnak minden helyzetben, és feleslegessé teszik a nagy teljesítményű vezetékes fúrógépeket mind otthon, mind az építkezéseken.
Az új sorozat első két modellje a modern és férfias kialakítású Milwaukee M18FDD (M18 FUEL fúró-csavarozó) és M18FPD (M18 FUEL ütvefúró-csavarozó). A hatékonyabb munkát két sebességfokozat segíti: 0-550/0-2000 percenkénti fordulatszámmal.
Az akkumulátorral működő modellek kioldókapcsolói lehetővé teszik a két különböző sebességgel történő fúrást, ami megszokott a különböző Milwaukee termékek esetében. Az FPD modell emellett elvezeti a 32 ezer percenkénti ütésszámnak köszönhető mechanikus rázkódást, megkönnyítve a kemény felületek – például a tégla és a beton – fúrását. A fejlett technológiának és a bolygókerekes hajtóműnek köszönhetően a maximális nyomaték mindkét gép esetében 135 Nm. A konkurens modellekkel való összehasonlításban a termékek kategóriájukban vezető pozíciót töltenek be.
A teljesítményt azonban nem csupán a továbbfejlesztett motor, hanem a nagyméretű, 18 voltos és 5 Ah kapacitású lítium-ion akkumulátor is segíti. A Milwaukee REDLITHIUM™ cellái nem csupán rendkívül hatékonyak, de extrém tartósak is, így több ezer újratöltési ciklust viselnek el, mielőtt csökkenne a névleges kapacitásuk.
A fúrókat végül egy, az első FUEL sorozattól örökölt intelligens elektronikai rendszer teszi kiemelkedővé. A REDLINK PLUS™ megóvja az akkumulátorokat a túltöltéstől és a túlzott lemerüléstől.
Az M18FDD és az M18FPD esetében a szorítóerő a gyűrű segítségével 22 különböző nyomatékfokozatban állítható. A meghajtómechanizmusnak részét képezi az elektronikus fék, amely megállítja a fúrót egy másodperccel a kikapcsolása után. Az új modellek egyetlen darabból álló fémtokmányának befogási tartománya 1,5 és 13 mm között változtatható, a munkát automatikus tokmányzár (FIXTEC) segíti. Az oldalfogantyú az ideálisan kialakított markolattal együtt garantálja a kényelmes munkát és a biztonságot.
„Folyamatosan szem előtt tartjuk, hogy vevőinknek milyen igényük van, és ezekre fejlesztésekkel válaszolunk. Minden új termékvonalunkra igaz, hogy az új technológiai vívmányok mellett tartalmazza azoknak a szakembereknek az ötleteit is, akik dolgoznak a szerszámainkkal” – emelte ki az új modellek bemutatásának kapcsán Lánczeth József, a Milwaukee magyarországi képviselője. Az amerikai cég 1924 óta gyárt szerszámokat, és a szénkefe nélküli motorok, valamint a vezeték nélküli megoldások vezető szállítója. Az új és a már ismert termékek a Milwaukee márkakereskedőinél kaphatóak.
A Milwaukee szakértő tanácsadással segíti az érdeklődőket a partnerek által üzemeltetett, de a márka arculatára szabott „Heavy Duty” központokban. A Milwaukee szakembereiből álló „Job Site Solution” csoportok ezenkívül országszerte ellátogatnak majd a nagyobb építkezésekre, ahova magukkal viszik a márka teljes termékkínálatát, hogy a gyakorlatban is bemutathassák, innovatív szerszámaik hogyan segíthetik a jobb és biztonságosabb munkavégzést.
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.