Fókuszban a továbbtanulás
Több mint száz oktatási intézmény mutatja be kínálatát továbbtanulás témakörben Budapesten, az Educatio Kiállításon, ahová idén 40 000 főt várnak. Szó lesz a legújabb duális képzésekről, ösztöndíj lehetőségekről és az Apolló életpálya modellről éppúgy, mint felvételi követelményekről vagy a hallgatói életről.
A bizonytalanokra is gondolnak, nekik pályaorientációs tanácsadással, a pedagógusok számára szakmai újdonságokkal készülnek a szervezők. A hazai oktatási piac legnagyobb seregszemléje idén január 21-23. között lesz a Symában, szinte az összes felsőoktatási intézmény részvételével. A belépés ingyenes.
A tizenhatodik alkalommal életre hívott rendezvényen minden kiállító és előadó egy célt támogat: a továbbtanulók meghozhassák a számukra legjobb döntést. Ezért a résztvevő intézmények és szervezetek képviselői fáradhatatlanul válaszolnak a kérdésekre, három napon keresztül. A még bizonytalanok pályaorientációs tanácsadók segítségével találhatják meg a helyes irányt, az egyetemek, főiskolák standjainál pedig megismerkedhetnek többek között a felvételi követelményekkel, a választható tárgyakkal, a kollégiumi lehetőségekkel, a juttatásokkal, ösztöndíjakkal, a hallgatói élettel, vagy akár az elhelyezkedési esélyekkel. A pavilonoknál az intézmények jelenlegi hallgatóit is kérdezhetik az érdeklődők, így naprakész információkat és tapasztalatokat gyűjthetnek, első kézből. De vélhetően a pedagógusok és intézményvezetők sem unatkoznak majd: ők a szakma újdonságairól, taneszközök és módszerek korszerűsödéséről informálódhatnak.
– A rendezvény erőssége, hogy a továbbtanulást fontolgatók egy helyen, nagyon rövid idő alatt, mégis széles körűen informálódhatnak szinte valamennyi hazai felsőoktatási intézmény ajánlatáról. A palettát színesítik a külföldi egyetemek, szakképző intézmények, oktatással foglalkozó kutatóintézetek, nyelviskolák és tankönyvkiadók is, akik szintén bemutatkoznak. A program évek óta nagyon népszerű, idén is több tízezer embert várunk – nyilatkozta Maszlavér Gábor, az Educatio Kiállítás főszervezője.
A több mint 120 standból 43-at felsőoktatási intézmények foglalnak el, így a legtöbb hazai intézmény képviseli magát, ugyanakkor 16 országból érkezik még közel 40 kiállító. Az ingyenesen látogatható eseményen napközben a nagyszínpadnál izgalmas előadásokat is meg lehet hallgatni például a duális képzésről, vagy épp az Apollo életpálya modellről.
Kapcsolódó cikkek
- Mérnök-toborzó programot indít a Prysmian
- Megújul az informatikai Országos Szakmai Tanulmányi Verseny
- A kódolás Nemzeti Alaptantervbe kerülését támogatja a Microsoft
- Több ezer hátrányos helyzetű diák életét változtatja meg a Vodafone Digitális Iskola Program
- Robotok segítik rászoruló tehetséges gyerekek tanulását
- Mitől jó egy programozóknak szánt gyakornoki program?
- Jön a Kódolás Órája: a programozást nem lehet elég korán elkezdeni
- Kiosztották az Év Informatikai Oktatója pályázat ösztöndíjait
- Sulinet + Projekt: jelentős fejlesztések a közoktatás informatikai hálózatában
- Online verseny diákoknak a kémiát népszerűsítő Laborkaland.hu-n