Elindult az NHIT Online Akadémia!
Közel egyéves fejlesztést követően elindult az NHIT Online Akadémia, amely 24 edutainment tananyaggal – elsősorban a Digitális Jólét Program által lefedett területekre, valamint a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács profiljába illeszkedő tudástárral – várja hallgatóit.
Az egyes kurzusok áttekintik az e-közigazgatás, a digitális gazdaság, az adatvédelem aktuális kérdéseit, a digitális írástudás alapjait, valamint a programozás alapjaiba is betekintést nyerhetnek az érdeklődők. A tananyagok közben és végén a hallgatók interaktív kvízkérdések segítségével tesztelhetik megszerzett tudásukat. Az egyes tananyagok bővíthetőek, a hallgatók önállóan válogathatják össze az őket érdeklő modulokat. A tananyagok a www.nhit.hu/onlineakademia oldalon érhetőek el.
Vágujhelyi Ferenc, a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács elnöke az Infotér konferencián elhangzott előadásában hangsúlyozta: a Tanács – mint a kormány infokommunikációs ügyekben véleményező és javaslattevő szerve – kiemelten fontosnak tartja, hogy a Digitális Jólét Program keretében megvalósuló fejlesztések és szolgáltatások minél több állampolgárhoz érjenek el. Ehhez elengedhetetlen az infokommunikációs tudás, amely a mai világban konkrét boldogulást, munkaerő-piaci versenyelőnyt jelent. Ezért fontos, hogy mind a kormányzati, mind a piaci szereplők olyan digitális tartalmakat hozzanak létre, amelyek illeszkednek a fiatalok tanulási szokásaihoz, és interaktív módon, érdekes és izgalmas információkkal szolgálnak egy-egy tudományterületről. Ennek egyik első lépése az NHIT Online Akadémia elindulása, amely mindenki számára lehetőséget biztosít egy újfajta tanulási mód kipróbálására.
A tananyagok a www.nhit.hu/onlineakademia oldalon érhetőek el, ahol egyszerű regisztrációt követően az egyes kurzusok testre szabhatóak, és kitölthetőek a megszerezett tudás felmérésére szolgáló kvízek is.
Kapcsolódó cikkek
- Jövő héten Hacktivity
- Kihirdették a „Digitális Esély 2016” pályázat nyerteseit
- Az Ultra HD-ban rejlik a versenyelőny
- Infotér Konferencia a digitális fejlesztések előremozdításáért
- Jelentős e-egészségügyi beruházásokra készülhet a versenyszféra
- Az okos városok fejlődése megállíthatatlan
- November 1-től tételesen kiderül, mennyivel csökken jövőre az internetszámlánk
- A Dell EMC innovációi a digitális átalakulás jegyében
- Európai informatikus csúcstalálkozó az ELTE-n
- High-tech jövő a jelenben
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.