1200 Mbps letöltési sebességet mutatott be 4G+ technológián a Telekom és az Ericsson
A Magyar Telekom az Ericsson Magyarországgal közösen tesztelte az 1200 Mbps letöltési sebességet lehetővé tevő mobiltechnológiát a Budapesten megrendezett Regionális Digitális Csúcstalálkozón.
A ma még csak laboratóriumi körülmények között bemutatható továbbfejlesztett 4G+ technológia radikális – körülbelül háromszoros - teljesítménynövekedést jelent a jelenleg publikusan elérhető leggyorsabb mobilinternetes lehetőségekhez képest.
A technológia több frekvenciatartomány aggregálásával, továbbfejlesztett antenna rendszerrel és magasabb rendű modulációval tudja elérni a jelenleg publikusan elérhető sebesség többszörösét.
A több frekvenciasáv aggregálásával megvalósuló 4G+ technológia már elérhető az élő hálózatban is. A bemutatóban felsorakoztatott berendezések jelentős része megegyezik a Telekom hálózatban jelenleg is telepített legmodernebb eszközökkel.
„Hálózatfejlesztésünk eredményeképpen mára gyakorlatilag az ország teljes lakossága számára elérhetővé vált a gyors mobilinternetezést biztosító 4G szolgáltatás. De nem állunk meg. Miközben tovább növeljük az ügyfeleinknek nyújtott 4G mobilinternet sebességet és a legkisebb falvakba is elvisszük a 4G szolgáltatást, ma egy olyan sebességet és technológiát mutattunk be partnerünkkel, amely már a jövő hálózati igényeire ad választ, amikor a hálózatba kapcsolt több milliárd eszköz egymással is kommunikálni fog, és elérkezik a dolgok internetének (IoT) korszaka” – mondta el Christopher Mattheisen, a Magyar Telekom vezérigazgatója.
Éry Gábor, az Ericsson Magyarország vezérigazgatója a bemutató kapcsán elmondta: “Az Ericsson a Magyar Telekommal együttműködésben a legújabb 4G+ technológiákat mutatja be Magyarországon. A kereskedelmi hálózaton demonstrált sikeres korábbi teszteket követően a mai esemény egy fontos továbblépés az Ericsson és a Magyar Telekom közötti együttműködésben. Meggyőződésünk, hogy segíteni és támogatni tudjuk a Magyar Telekomot a hazai távközlési ipar továbbfejlesztésében.”
A ma bemutatott 1.2 Gigabit/másodperc (azaz 1200 Mbps) sebességű letöltés legfőbb újdonsága, hogy ekkora sebességet egyetlen felhasználó számára képes biztosítani 4G+ (LTE-Advanced) technológiával. Mindez teljes mértékben ma elérhető, az Ericsson mai hálózatokban üzemelő rádióhálózati eszközein valósul meg. A felvonultatott legújabb LTE megoldások eszköztára már kereskedelmi gyakorlatban van: 3 vivő aggregációja, 4x4 antennás átvitel és 256QAM moduláció. Mindezeket egyszerre alkalmazva 1.2 Gigabites sebességet egyetlen felhasználó számára nyújtani már az 5G szolgáltatásokat célozza meg.
Az Ericsson 5G hálózatfejlesztési útja is egybevág a bemutatóval: a mai 4G+ hálózatokon 5G funkciókat vezetnek be, amint azok elérhetővé válnak. Így egy fokozatos átmenettel készíthetik fel a mai 4G+ hálózatokat az 5G szolgáltatások nyújtására.
Kapcsolódó cikkek
- Félmilliárd 5G előfizetés 2022-re
- Ericsson 5G felmérés: készen állnak a váltásra?
- Több mint 2600 kistelepülésre jut el egy éven belül a Telekom 4G!
- A KT és a Samsung sikeresen létrehozta a világ első 5G kapcsolatát végpontok közötti 5G hálózatokon keresztül
- A Samsung összehangolt lépéseket sürget a szilícium-völgyi 5G csúcstalálkozón
- Az Ericsson elsőként szállít 5G rádiórendszert
- Olimpia tévében és neten: 600 ezren már okostelefonon is szurkolnak
- A Telekom gyorsítja a 4G-t a Balatonnál
- A világ első transzkontinentális 5G próbahálózatát hozza létre az Ericsson, az SK Telecom és a Deutsche Telekom
- Több mint félmillió next ügyfélnek duplázta meg adatkeretét a telekom
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Jelentős beruházással pörgeti fel az adatközponti megoldások gyártását a Schneider Electric
Az eddigi 7 ezerről 12 ezer négyzetméterre növelte előregyártott adatközponti rendszereket készítő barcelonai üzeme méretét a Schneider Electric. Az Omdia elemzése szerint az előregyártott moduláris adatközpont-rendszerek globális forgalma 2027-ben elérheti a 8,6 milliárd dollárt.
Forradalmi áttörés az energiatárolásban: Bemutatkozik a sóalapú akkumulátor már 2025-ben
Az energiatárolás forradalmi újítás előtt áll. Miközben a lítiumion akkumulátorok uralják a piacot, az új magyar fejlesztésű nátriumion akkumulátor alapjaiban írhatja át az energiatárolás szabályait. Ez a technológia nemcsak fenntarthatóbb és biztonságosabb, hanem az otthonok és vállalkozások energiafelhasználását is új szintre emeli. Az innováció mögött álló Nádorfi Árpád nemrég elnyerte a 2024-es „Business Champions of Central Europe” díjat, amelyet a fenntarthatóság és az innováció terén elért kiemelkedő eredményeiért ítéltek oda neki. Az elismerés, a szakmai vezetése mellett, a csapata által kifejlesztett technológia globális jelentőségét is tükrözi.