Magyar siker a projektmenedzserek nemzetközi megmérettetésén
Negyedik alkalommal adták át a Nemzetközi Év Projektmenedzsere Díjat. A november 17-én, Varsóban megtartott hivatalos díjátadó gálán kiemelkedő eredmény született: Balaton László, az Erste Bank Hungary Projekt Portfólió Menedzsment Osztályának vezetője kapta az aranyérmet és vele a rangos elismerést.
Balaton László 2015-ben lett a magyarországi Projektmenedzsment Kiválóság Tábla által adományozott Év Projektmenedzsere Díj nyertese, ezzel jogosultságot kapott az IPMA (International Project Management Association) által szervezett nemzetközi versenyen való részvételre. A jelöltnek erős mezőnyben kellett bizonyítania rátermettségét, hiszen az egyes országok hasonló elv alapján, kizárólag a nemzeti szinten győztes projektvezetőket indíthatták a versenyen.
A pályamunkákban a jelölteknek projektmenedzseri kompetenciájukat, rátermettségüket, problémakezelési módszereiket kellett bizonyítaniuk egy általuk öt évnél nem régebben vezetett és befejezett projekt bemutatásán keresztül, az IPMA nemzetközi projektmenedzsment kompetenciamodellje alapján. A zsűri a pályázati anyagok és meghallgatás alapján választotta ki a díjazottakat.
A gálán az első három helyezettet díjazták. A megosztott harmadik díjat ShenMinghua, a kínai állami építőipari társaság projektvezetője, valamint GartKostermans, a hollandiai központú globális vegyipari cég, a DSM PMO-vezetője kapták. Az ezüstérmet az ausztrál JonRiddett, a Telstra projektigazgatója vitte haza. Az aranyérem büszke birtokosa pedig Balaton László közgazdász lett, aki a 2014-15-ben általa sikeresen levezényelt devizahiteles elszámolási projekttel pályázott. Az eredménnyel egy szép sorozat folytatódott, hiszen 2015-ben Kovács Endre (főosztályvezető, Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Projekt Koordinációs Főosztály) hasonlóan szoros mezőnyben bronzérmet kapott.
Balaton László a díjátadón elmondott rövid beszédében hangsúlyozta: a projektvezető kompetenciái és az általa működtetett, az eredmények leszállításának alárendelt projektstruktúra kulcsfontosságúak a projekt sikerében, de legalább ennyire fontos a szakmailag felkészült és együttműködő projektcsapat, valamint a felső- és középvezetők támogatása.
Balaton László 2004-ben végzett a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karán. Karrierjét projektkoordinátorként az Invitelnél kezdte, majd a KPMG-hez igazolt, ahol tanácsadóként széleskörű tapasztalatokat szerzett a telekommunikációs, a pénzintézeti, a légiforgalmi, az energiaszektorban, valamint a közszféra projektjeiben. 2013-ban a KPMG projekt tanácsadási szolgáltatásokért felelős menedzserévé nevezték ki. 2015 óta az Erste Bank Hungary Zrt. Projekt Portfólió Menedzsment Osztályának vezetője.
Az IPMA 2013-ban alapította meg az AchievementAwards névre hallgató díjat, amellyel a projektmenedzsment szakmában elért teljesítmények nemzetközi elismerését kívánja elősegíteni.
A projektről és a nemzetközi verseny tapasztalatairól a díjazott a Magyar Projektmenedzsment Szövetség (PMSZ) decemberi szakmai rendezvényén számol be.
Kapcsolódó cikkek
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.