Jelentős fejlesztések a digitális gazdaságban
Új pályázati lehetőségek nyílnak a kis- és középvállalkozások számára
Három induló pályázaton összesen 54 milliárd forintot nyerhetnek el hazai kis- és középvállalkozások digitális felzárkóztatásuk érdekében.
A magyar kkv-k nagy részénél részben finanszírozási okokra visszavezethető elmaradás mutatható ki a vállalati folyamatok digitális támogatottságában. A GINOP 3.2.2-8.2.4 vállalati informatikai pályázat („Vállalati komplex infokommunikációs és mobilfejlesztések, felhőalapú online üzleti szolgáltatások terjesztésének támogatása”) 17,5 milliárd forint vissza nem térítendő támogatással és 21,875 milliárd forint kedvezményes kölcsön biztosításával nagy lendületet adhat mintegy 4000 hazai vállalkozásnak.
„A hazai vállalkozások és Magyarország versenyképességének egyik alapfeltétele a digitalizáció. A vállalatirányítási rendszerek bevezetése, a vállalati termelés és a pénzügyi folyamatok digitalizálása az első és kikerülhetetlen lépcsőfok az új ipari forradalom, az IPAR 4.0 fejlesztések felé vezető úton” – mondta Kara Ákos, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium infokommunikációért felelős államtitkára.
A hagyományos iparágak digitalizációjának támogatása mellett a kormány fokozott figyelmet fordít a digitális ipar, a hazai infokommunikációs kkv-k fejlesztésére is. A GINOP 3.2.4-8.2.4 („Felhőalapú (IaaS, PaaS, SaaS) vállalati szolgáltatások, IKT megoldások fejlesztésének és piaci bevezetésének támogatása”) pályázat a vállalati felhőszolgáltatások elindítását 2 milliárd forint vissza nem térítendő és 2,5 milliárd forint visszatérítendő összeggel támogatja. A GINOP 3.1.2-8.2.4 kódszámú pályázat az infokommunikációs ágazatban működő mikro-, kis- és középvállalkozások által előállított termékek és szolgáltatások nemzetközi piacra juttatásához nyújt segítséget.
„Az IKT exporttámogatást célzó pályázat megjelenése fontos lépés a Digitális Jólét Program keretében kidolgozott, a kormány által elfogadott Digitális Exportfejlesztési Stratégia (DES) végrehajtásában. A hazai IKT vállalkozások kiválóak mind a termékfejlesztésben, mind a szolgáltatásnyújtásban, azonban segíteni kell őket abban, hogy képesek legyenek azokat eredményesen értékesíteni világszerte” – mondta el Deutsch Tamás miniszterelnöki biztos.
„Fontosnak tartjuk, hogy a digitális ipar a fővároson kívül is fejlődhessen, ehhez járul hozzál a GINOP 3.1.2-8.2.4 pályázat, amely kizárólag a vidéken is működő infokommunikációs cégek projektjeit támogatja. A 4,5 milliárd forint vissza nem térítendő és 5,625 milliárd forint visszatérítendő támogatás nyújtásával legalább 200 darab IKT céget kívánunk elérni” - tette hozzá Kara Ákos.
A három megjelent pályázatra 2017 elejétől adhatók be támogatási kérelmek.
Kapcsolódó cikkek
- Több mint 12 ezer gyerekhez jutott el 2016-ban a Legyél Te is Informatikus! program
- Az edukáció revolúciója
- Átadták az idei díjakat az informatikai oktatásban élen járó egyetemi oktatóknak és középiskolai tanárcsapatoknak
- Véget ért az ország egyik legnagyobb programozó versenye, a C++ Grand Prix
- Nem vastagabb páncélszekrényekre, hanem nehezen feltörhető szoftverre van szükség
- IT szakemberek ingyenes képzése a digitális transzformáció kapcsán a Microsoftnál
- Így spórolhatna milliárdokat a magyar közigazgatás
- 25. Magyar Innovációs Nagydíj
- Agyalj a padon!
- Az ABB meghirdette az IdeaHub innovációs pályázatot
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.
24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért.