A szakmai zsűri a beérkezett pályázatok 70%-át továbbjutásra javasolta
Összesen 89 fiatal versenyez a több mint 2,5 millió forint összegű ösztöndíjakért, a 26. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyen. A pályázatok közül a legtöbb fizikai, kémiai vagy informatikai témájú.
A Magyar Innovációs Szövetség, az EMMI és az M5 csatorna által, a 2016/2017-es tanévre meghirdetett 26. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny bírálóbizottsága döntött a továbbjutó innovatív tervekről.
A Verseny a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap fő támogatásával, valamint a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács szakmai együttműködésével valósul meg.
A 22 fős bírálóbizottság Dr Jakab László, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar dékánja vezetésével az alábbi szempontok szerint értékelte a témákat, és alakította ki testületileg véleményét:
- a probléma megközelítésének eredetisége és kreativitása,
- a kidolgozás alapossága, ill. tudományos értéke,
- az eredmények ésszerű és világos értelmezése,
- megvalósítható-e 2017. március 31-ig,
- a pályázó alkalmas-e a kidolgozásra.
A 103 pályázat közül a zsűri 68 kidolgozását javasolta, a második fordulóra így összesen 89 fiatal dolgozhatja ki részletesen a pályázatát, akik közül 11-et határon túli magyar diákok készítettek. A pályázatok közül a legtöbb fizikai, kémiai vagy informatikai témájú.
A végső döntést a zsűri 2017 április végén tartandó ülésén hozza meg, melyen nemcsak a több mint 2,5 millió forint összegű ösztöndíj szétosztásáról döntenek, hanem kiválasztják azt a három pályázatot is, amelyek képviselik Magyarországot 2017. szeptemberében az európai döntőn, Észtországban.
Kapcsolódó cikkek
- 15. jubileumi évét nyitja „Az Év Honlapja” pályázat!
- Jelentős fejlesztések a digitális gazdaságban
- Átadták az idei díjakat az informatikai oktatásban élen járó egyetemi oktatóknak és középiskolai tanárcsapatoknak
- 25. Magyar Innovációs Nagydíj
- Agyalj a padon!
- Az ABB meghirdette az IdeaHub innovációs pályázatot
- Kihirdették a „Digitális Esély 2016” pályázat nyerteseit
- Globális pályázat női startupok számára
- Mától lehet pályázni a Google új felhívására, magyar fejlesztéseket is várnak
- Tizenéves programozók jelentkezését várja a UPC
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A városi autópályák hatása a személyes kapcsolatokra
Egy friss, a Budapesti Corvinus Egyetem részvételével készült nemzetközi kutatás szerint a városi autópályák átlagosan 1-16 százalékkal csökkentik a társas kapcsolatok számát azok között, akik az út két oldalán élnek.
Felhasználói visszajelzések formálják az új MÁV+ appot
Egy héttel ezelőtt, 1500 tesztelő részvételével indult el a MÁV-csoport új mobilalkalmazásának bétatesztje. Az informatikai szakemberek folyamatosan feldolgozzák a beérkező visszajelzéseket, hogy a jövő heti hivatalos bevezetésre a tesztelők által jelzett kisebb hibák már kiküszöbölésre kerüljenek.
Cápák között Győrben
Balogh Péter – vagy ahogy sokan ismerik, Balogh Petya – startupper, angyalbefektető, mentor és a Cápák között című tévéműsor egyik cápája, a Széchenyi István Egyetem Spinoff Extra programjának vendége volt. Az előadó nemcsak saját életútját osztotta meg, hanem értékes tanácsokkal is ellátta azokat a fiatalokat, akik vállalkozás indításán gondolkodnak.
125 millió forint támogatás közösségi médiaszolgáltatóknak
Lezárult a REZSI2025 pályázat második fordulója, melynek keretében a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsa újabb jelentős összegekről döntött. Az NMHH több ügyben sikeresen működött együtt a cseh hatósággal, miközben három műsorszám korhatár-besorolásával kapcsolatban újabb jelzéseket küldött a megfelelő joghatósággal rendelkező társhatóságoknak.
Az MI szerepe a vállalati csalások előkészítésében és megelőzésében
Magyarországon is mindennapos eszközzé vált a mesterséges intelligencia (MI) a vállalati visszaélések terén – hívja fel a figyelmet az EY egy 50 magyar compliance- és biztonsági vezetővel végzett kutatása. A szakértők szerint a régebben bevált biztonsági intézkedések már nem elegendőek az egyre kifinomultabb támadások ellen. A szervezeteknek intelligens megoldásokra van szükségük, ha el akarják kerülni, hogy áldozattá váljanak.