A Netlife-ot is elérte az IoT láz
Egy egyetemi projekt keretében az egyik hallgató a Netlife közreműködésének köszönhetően próbálhatta ki az SAP Internet of Things szolgáltatását.
Feladata az volt, hogy érzékelők adatait eljuttassa az SAP HANA felhőszolgáltatásába, majd ezeket megjelenítse. A projekt sikerét mi sem példázza jobban, hogy az említett hallgató azóta ajánlatot kapott a Netlife-tól, így már ő is a cég sorait erősíti.
A feladat elvégzéséhez a HANA „Internet of Things Services”-t használta a felhő oldaláról. Hardver oldalról egy Raspberry Pi 2-t, valamint két TI SensorTag Bluetooth érzékelőegységet kapott. A megjelenítéshez (a Netlife-hoz hűen) az SAP legújabb megjelenítési formáját, a web alapú SAP Fiori-t használta.
Az Internet of Things Services használatához, hozzá kell adnunk eszközöket, valamint, hogy milyen üzeneteket kívánunk küldeni a felhő és az eszköz között és/vagy az eszköz és a felhő között. Ezekben az üzenetekben tudjuk megadni a szenzor adatokat, parancsokat, vagy bármilyen információt, amit szeretnénk küldeni. Az üzenetek feldolgozásához a felhő oldaláról van előre elkészített szolgáltatás, de készíthetünk akár sajátot is. Az eszköz oldaláról viszont nekünk kell elkészíteni az alkalmazást, ami kezeli az adatok kinyerését a szenzorról, valamint azok továbbítását a felhő felé, vagy akár az üzenetek fogadását a felhő felől. Maga a kapcsolat lehet HTTP POST vagy WebSocket alapú is.
Jelen esetben a projekthez WebSocket kapcsolatot alakított ki a hallgató a Raspberry Pi és a HANA között. Ehhez Node.js futtatókörnyezetben futó alkalmazást használt, operációs rendszernek pedig a Debian Linux egy a kifejezetten Raspberry Pi-ra írt Raspbian változatot használta. Ez az alkalmazás kezelte a kapcsolatot a szenzorral, ez olvasta ki a szenzor adatok értékeit, valamint ez küldi tovább ezeket az adatokat a felhő felé a megfelelő formában.
Az Internet of Things szolgáltatás alapértelmezetten a fogadott adatokat tárolja egy adatbázis táblában, valamint a megjelenítéshez egy beépített OData szolgáltatást nyújt. Ezt használva a hallgató, egy Fiori web alkalmazást hozott létre WebIDE online fejlesztőkörnyezetben. Az elkészült webalkalmazásban megtekinthetjük az adatainkat táblázatos formában, valamint diagramm formában is.
A hallgató ezzel nemcsak sikeresen teljesítette a feladatát, de rengeteg tapasztalatot szerzett az SAP legújabb technológiáiból, valamint az IoT világából is.
Kapcsolódó cikkek
- Felhőbe költöznek a HR rendszerek
- CES 2017: A gépek mint segítőkész személyi asszisztensek
- A Vodafone és az Emergency One karácsonyi ajándéka: Okos tűzoltó- és mentőautók az Egyesült Királyságban
- Az SAP Fiori dizájnját idéző adventi naptár „népokító” céllal
- Mesterséges intelligenciát adnak a hazai HR-esek kezébe
- IDC IoT Fórum 2016
- Magyarországon a legújabb HANA újdonságok
- A Fujitsu a DHL-lel közösen forradalmasítja a logisztikai piacot
- Globálisan elérhető a Fujitsu PalmSecure BioLock
- 2025-re 100 milliárd digitális kapcsolatot kell felvértezni a támadások ellen
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.