Magyar megoldás forradalmasíthatja a világ filmiparát
A Zinemath az EY szakértőivel fejleszti tovább üzleti terveit
Idén először magyar csapat is részt vesz a világ legígéretesebb technológiai startupjait felkaroló EY ’Accelerating Entrepreneurs’ programjában.
Az európai, közel-keleti és afrikai országokat és Indiát átfogó EMEIA régióból érkező pályázók közül szakmai szempontok alapján választották ki a 27 győztest.
Egyedüli és első magyar cégként a zLense filmes megoldást fejlesztő Zinemath Zrt. jutott be az EMEIA régió 27 legjobbnak ítélt vállalkozói csapata közé. A kiválasztott cégek az EY szakértőivel közösen dolgoznak fejlesztési és nemzetközi terjeszkedési terveiken a tanácsadó vállalat globális Accelerating Entrepreneurs programjának keretében.
A pályázóknak egy összetett kiválasztási procedúrán kellett megfelelnie. Az EY nemzetközi szakmai zsűrije mérlegelte többek között, hogy mekkora esélye van a vállalatnak a nemzetközi növekedésre, mennyire innovatív az általa használt technológia, milyen a pénzügyi teljesítménye és a jelenlegi piaci részesedése.
A Central Csoporthoz tartozó CenTech Új Magyarország Kockázati Tőkealap valamint a Docler cégcsoport tulajdonában álló Zinemath Zrt. zLense megoldása egyszerűsíti a filmkészítést, és jelentősen csökkenti a filmes utómunkálatok költségeit. A zLense segítségével ugyanis a kamera képes a tér 3D modelljét valós időben generálni és virtuális objektumokkal kiegészíteni úgy, hogy a technológia sem a kamera mozgatásában, sem a helyszínben nem igényel megkötést. A televíziózásban, sport közvetítésekben és webstreaming során eddig nem látott lehetőségeket ad a kreatívok kezébe a díjnyertes új technológia. Az így kialakítható látványvilág a legkényesebb vizuális elvárásoknak is megfelel, eddig nem látott módon realisztikussá téve a virtuális világot.
A Zinemath vezetői február 9-e és 10-e között Rómában vesznek részt az EY Strategic Growth fórumán mintegy 600 magas rangú vállalatvezetővel együtt. A magyar startup ezáltal a világ legnagyobb cégei előtt mutathatja be termékét és üzleti modelljét. Ezt követően a másik 26 kiválasztott céghez hasonlóan az EY dedikált szakértőitől kapnak majd tanácsokat vállalkozásuk sikeres működtetéséhez.
„Az elmúlt években számos hasonló vállalattal találkoztunk, akiket jelenleg is csak egy kis lépés választ el attól, hogy terméküket nemzetközi piacra vigyék, vagy ott átütő sikert érjenek el, saját növekedésüket pedig tudatosan gyorsítsák. Az ő számukra kiemelkedően nagy segítséget jelent egy olyan hálózathoz való hozzáférés, mint amilyen az EY. Globális és helyi tanácsadóink a következő hetekben együtt dolgoznak majd a Zinemath vezetőivel a lehetséges fejlődési irányokon” – mondta el Bányai András, az EY tranzakciós tanácsadási üzletágának igazgatója.
Kapcsolódó cikkek
- A magyar startup-ok egyre jobban szerepelnek a CES-en
- Magyar startupokra vadásznak a legnagyobb nemzetközi befektetők
- Állami források nélkül a startupok 90 százaléka elbukna
- Előrejelzések 2017-re: kreatív munkaállomások, IoT-igazgatók és önjavító jövő
- A Samsung NEXT 150 millió dolláros alapot hoz létre új startup vállalkozások támogatására
- Virágzó startup fővárossá válhat Budapest
- Még nem késő! Csatlakozz a magyar delegációhoz!
- A jövő már a budapesti sarkon parkol
- CES 2017: Négy magyar cég a techvilág legnagyobb seregszemléjén
- Globális pályázat női startupok számára
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.