Mesterséges intelligenciával is bővül az SAP vállalatirányítási rendszere
Az SAP bemutatta a felhőalapú vállalatirányítási rendszerének legújabb verzióját. Az új fejlesztés a gépi tanulás, a memóriaalapú technológia, a digitális asszisztens képességek és a Fiori felhasználói felület kombinációjának köszönhetően lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy villámgyorsan építsenek be új folyamatokat a működésükbe és valós időben reagáljanak a felmerülő váratlan helyzetekre és az üzleti környezet változásaira.
Nemcsak gyors, okos is
Az SAP nagyvállalatok számára kínált, felhőalapú vállalatirányítási rendszerében debütál a cég digitális asszisztense, az SAP Co-Pilot. Ez folyamatosan figyelemmel követi a felhasználók üzleti környezetének változásait, így képes arra, hogy az adott helyzethez igazodó támogatást nyújtson, akkor, amikor azokra szükség van. Ha például egy szerződés hamarosan lejár, a Co-Pilot erről nem csupán értesítést küld a vállalat illetékes munkatársának, de lépéseket is javasolhat, amelyek alkalmazkodnak a rendelkezésre álló cégen belüli és külső információkhoz egyaránt.
Ez a kifinomult működés alapvetően a mesterséges intelligencia egyik ágát képező gépi tanulásnak köszönhető. A pénzügyi feladatok esetében például az intelligens megoldás a könyvelők korábbi tevékenységének elemzésével képessé válik a számlák automatikus menedzselésére. Egy másik példa a pénzügyi és a HR részleg közötti kapcsolat, amelynél különösen a költségvetés készítés időszakában lehet szükség az S/4 HANA Cloud ERP intelligens szolgáltatásaira. A rendszer nem csupán összeköti az üzleti vezetőt a kontrolling és a HR munkatársakkal, de lépéseket is javasol az elérhető adatok alapján a költségvetésre, létszámra, karrier lehetőségekre és egyéb tényezőkre vonatkozóan.
Hetek alatt elindul
A hetek alatt bevezethető megoldást úgy fejlesztették, hogy teljes értékűen működjön heterogén informatikai környezetben is, és integrált más SAP megoldásokkal. A szoftvercég innentől negyedévente ad ki új frissítéseket a felhős vállalatirányítási rendszeréhez.
Kapcsolódó cikkek
- Felhőbe költöznek a HR rendszerek
- Felhőtechnológia, digitális átalakulás: térítésmentes IT tanfolyam indul fiataloknak
- Csúcson az SAP felhő megoldása
- Szilárd alapok minden SAP-alkalmazáshoz
- A Netlife-ot is elérte az IoT láz
- Az SAP Fiori dizájnját idéző adventi naptár „népokító” céllal
- Mesterséges intelligenciát adnak a hazai HR-esek kezébe
- Magyarországon a legújabb HANA újdonságok
- Globálisan elérhető a Fujitsu PalmSecure BioLock
- Milliárdos befektetéssel erősít az SAP
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.