Dolgozni csak pontosan, szépen, ahogy robot segít a fejlesztésben
Együttműködő robotok segítik az elektronikai gyártó cég, a Scott Fetzer Electrical Group munkáját a nehezen automatizálható folyamatok során. A UR robotok 20%-al növelték a gyártás hatékonyságát, a monoton és veszélyes feladatok alól mentesülve a dolgozók immár jövedelmezőbb területekre koncentrálhatnak.
Az amerikai vállalat megoldást keresett arra, hogy globális szinten növelje versenyképességét, miközben kihasználja a már meglévő gépeit, berendezéseit. A cég egyik legnagyobb kihívását a gyártási környezet jelentette, hiszen változatos termékeit különböző folyamatok által, akár kis mennyiségben gyártja, számos gyártósora nem működik állandóan. „Egy rugalmas, mobil robot erőforrásra volt szükségünk, az egyedüli megoldást a kollaboratív robotokban láttuk.” – mondta Matthew Bush, a Scott Fetzer Electrical Group üzemeltetési igazgatója.
A dán Universal Robots által gyártott UR5 és UR10 típusú robotok egész sora áll jelenleg a vállalat rendelkezésére, amelyek egy mobil talapzaton, kerekekkel felszerelve végzik tevékenységüket, integráltan, az egész termelési folyamat részeként. A robotok készenlétben állnak a dolgozók számára, a reggeli eligazítást követően az alkalmazottak az adott napi munkaállomáson beprogramozzák őket az aktuális feladatra. A robotokat emellett olyan feladatokra is alkalmazzák a gyárban, mint például az új fejlesztések tesztelése. A cég a pozitív tapasztalatoknak köszönhetően immár minden újítást olyan szemlélettel is vizsgál, hogy azok robotok segítségével működhetnek-e. Amennyiben ez nem megvalósítható, visszatérnek a kezdetekhez, és újratervezik a koncepciót.
„A saját fejlesztésű, együttműködő UR robotok felhasználási lehetőségének tárháza végtelen.” – mondta Slavoj Musilek, a Universal Robots közép-kelet-európai igazgatója, majd hozzátette – “Bármely iparágban adaptálhatóak, a folyamatos innovációnak köszönhetően újabb és újabb területeket fedezünk fel, ahol a vállalatok beépíthetik az automatizációt munkafolyamataikba.”
Kapcsolódó cikkek
- Cukorbeteg kisgyerekként viselkedő robotot fejlesztenek Nagy-Britanniában
- Nagy sikert arattak az ABB robotjai a 2016-os Grammy-gálán
- Nyerj robotot az Universal Robots-tól!
- Nagy a tét, időben kell lépni
- Csúcstechnológiával mutatkozik be a Universal Robots
- Az ABB 3D-s innovatív minőségellenőrzési technológiai cég felvásárlásával bővíti digitális termékkínálatát
- Óriásit nőtt tavaly a Universal Robots
- A rotorok és robotok újra támadnak!
- A jövő mérnökei: ilyen lesz a munka az ipari robotokkal
- A farmról a hűtőig, együttműködő robotok segítségével
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.