Az ABB piacra dobja a világ első digitális elosztó-transzformátorát
Az ABB Ability platformján alapuló, intelligens transzformátorok alkalmazása jobb eszközgazdálkodást tesz lehetővé, növeli a megbízhatóságot, és optimalizálja a költségeket
Az ABB a texasi Houstonban rendezett “Customer World” rendezvényén bejelentette, hogy forgalomba hozza a világ első digitális elosztó-transzformátorát.
Az ABB integrált érzékelő és monitoring technológiával rendelkező új TXpert transzformátora intelligens megoldásainak köszönhetően maximalizálja a megbízhatóságot, optimalizálja az üzemeltetési és karbantartási költségeket, és hatékonyabb eszközgazdálkodást tesz lehetővé. Az ABB legújabb innovációja arra a digitális termékkínálatot egyesítő Ability platformra épül, amely a felhőalapú számítástechnika és az összekapcsolt eszközök segítségével döntéselőkészítő adatokat biztosít az ügyfelek széles köre számára.
A szenzorok teljesítményadatainak gyűjtése és elemzése a transzformátorban történik, ami nagyfokú rálátást nyújt a készülék működésére, és olyan alapvető fontosságú információkat szolgáltat a közműcégek, az iparvállalatok és az adatközpontok számára, amelyek segítségével fontos döntéseket hozhatnak a transzformátoraik üzemeltetésével és karbantartásával kapcsolatban, illetve javíthatják a transzformátorral kapcsolatos eszközgazdálkodásukat a termék teljes élettartama során. Az új berendezés kínálta előnyök a karbantartás ütemezése, a rendszerteljesítmény optimalizálása és az eszközcsere tervezése terén is kiaknázhatók.
A villamosenergia-hálózatok napjainkban mind a keresleti, mind a kínálati oldalon egy soha nem látott átalakuláson mennek át. Számos új és osztott energiaforrás, köztük a megújuló energiaforrások térnyerése, az új fogyasztók piaci megjelenése (pl. adatközpontok, elektromos járművek) egy még rugalmasabb villamosenergia-hálózatot tesznek szükségessé, és növelik az igényt a nagyobb fokú digitalizálásra és automatizálásra. Az egymással kommunikálni képes intelligens eszközök kulcsfontosságú szerepet játszanak az információtechnológia és az üzemeltetés-technológia konvergenciájában.
„Az elosztó-transzformátorok az elektromos értéklánc kulcsfontosságú alkotóelemeinek számítanak. A legújabb innováció bővíti digitális termékkínálatunkat, és megerősíti azt a vezető piaci pozíciónkat, amelyet az úttörő technológiák fejlesztésében nagy hagyományokkal rendelkező transzformátorgyártóként vívtunk ki maguknak” – mondta Claudio Facchin, az ABB Energetikai Hálózatok divíziójának vezetője. „Az új termék jól példázza a Next Level stratégiánk azon célkitűzését is, amely szerint erősebb, intelligensebb és zöldebb villamosenergia-hálózatot kívánunk kifejleszteni.”
A TXpert az ABB “Transformer Intelligence” portfóliójához tartozik. A portfólióhoz az ABB széleskörű iparági ismereteire és szaktudására épülő, legmodernebb szenzorok, monitoring platformok és szoftvereszközök tartoznak. Az új termék motorja lehet majd azoknak a törekvéseknek, amelyek célja, hogy javuljon az elosztó-transzformátorok teljesítménye, prognosztizálhatósága és megbízhatósága.
Kapcsolódó cikkek
- Óradíjat is fizethetünk a robotok munkavégzéséért
- Az ABB digitalizálja New York kulcsfontosságú alállomását, hogy javítsa az áramellátást
- Az ABB felvásárolja a B&R-t
- Az ABB leszállította Dániában az első városi akkumulátoros energiatárolási megoldást
- Az elavult technológia fogja vissza az európai állami szektor digitalizációját
- Az ABB piacra dobta az iparág vezető digitális megoldásait kínáló ABB Ability-t
- A digitális fejlődés a kulcs a női egyenjogúsághoz
- Az ABB 3D-s innovatív minőségellenőrzési technológiai cég felvásárlásával bővíti digitális termékkínálatát
- Az ABB 70 millió dollár összértékben szállít berendezéseket európai vasúti flották bővítéséhez
- Átalakítja a légiközlekedést a digitalizáció
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.